Porażka w Rzeszowie

Od wyjazdowej porażki z Developresem Rzeszów rozpoczęły nowy sezon w TAURON Lidze kaliskie siatkarki. W końcówkach setów więcej zimnej krwi zachowywały rzeszowianki, które ograły MKS Energa Kalisz 3:0.

W miniony weekend w meczu w Rzeszowie praktycznie w każdym secie kaliszanki długo utrzymywały kontakt punktowy, ale w decydujących fragmentach to doświadczone rywalki - aktualne wicemistrzynie Polski punktowały. W pierwszym secie siatkarki MKS-u prowadziły 14:12, ale potem traciły do rywalek aż sześć punktów (15:21) i ostatecznie przegrały tę odsłonę do 20-tu. Najbardziej wyrównany był drugi set, w którym podopieczne Jacka Pasińskiego prowadziły jeszcze przy stanie 21:20. Końcówka należała jednak do gospodyń, które wygrały do 22-óch. Podobnie do połowy trzeciej partii zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Jednak od stanu 20:21 rzeszowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i ostatecznie wygrały tego seta do 21, a cały mecz 3:0.

O ile kaliszanki nieźle zagrały w obronie to nieco gorzej w ataku, a najbardziej szwankował blok, w którym MKS zdobył zaledwie 7 punktów. Najskuteczniejsza w kaliskiej ekipie była nowa przyjmująca Ewelina Żurowska, która zdobyła 10 oczek. MVP spotkania została rozgrywająca Developresu Rzeszów Katarzyna Wenerska. Pierwsze spotkanie na własnym parkiecie kaliszanki rozegrają 11 października, kiedy to w hali Arena podejmą drużynę Volley Wrocław.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

Developres: Anna Stencel (13), Katarzyna Wenerska (3), Kara Bajema (16), Izabella Rapacz (7), Ana Kalandadze (13),Magdalena Jurczyk (4), Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Gabriela Polańska, Jelena Blagojević (1)

MKS Kalisz: Ewa Kwiatkowska (2), Karolina Drużkowska (5), Ewelina Żurowska (10), Justyna Łukasik (7), Monika Gałkowska (5), Natalia Gajewska (3), Oliwia Bałuk (libero) oraz Oriana Miechowicz (2), Emilia Mucha (5), Aleksandra Cygan (5), Aleksandra Dudek (2)