Porażka po karnym

Zwycięska passa piłkarzy KKS-u przerwana. W niedzielnym meczu drugoligowych rozgrywek podopieczni Pawła Ozgi przegrali na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 0:1. Gola na wagę zwycięstwa goście zdobyli po rzucie karnym.

Choć Chojniczanka Chojnice to spadkowicz z I ligi, w obecnym sezonie prezentuje się słabo, i przed niedzielnym meczem zajmował dopiero 16 miejsce w tabeli. Tymczasem zwycięstwo dawało gospodarzom awans na fotel lidera drugoligowych rozgrywek. Niestety to goście zainkasowali komplet punktów po skromnym zwycięstwie 1:0. W pierwszej połowie kaliszanie oddali zaledwie jeden celny strzał, gdy w 30 minucie po ziemi uderzył Wojciech Maroszek. Kaliszanie odważniej weszli w drugą połowę i gdy wydawało się że objęcie prowadzenia jest kwestią czasu, to od 56 minuty musieli sobie radzić w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę zobaczył Kamil Koczy. Co gorsza w 73 minucie rywale wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulował Kentaro Arai, a jedenastkę zamienił na gola Tomasz Mikołajczak. Potem goście mieli jeszcze kilka dobrych okazji strzeleckich, ale w bramce KKS-u znakomicie spisywał się Maciej Krakowiak. Natomiast podopieczni Pawła Ozgi poza jednym groźnym uderzeniem z 16 metra Nestora Gordillo nie zagrozili poważnie bramce rywali i ostatecznie w meczu 9 kolejki II ligi musieli uznać wyższość Chojniczanki. Ta porażka kosztowała kaliszan spadek na czwarte miejsce w tabeli. Na zwycięskie tory KKS będzie chciał powrócić w ten piątek, kiedy ponownie na stadionie przy Łódzkiej podejmie Hutnika Kraków.

KKS Kalisz – Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)
0:1 Tomasz Mikołajczak 73. min k.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk (78. min 77. Mateusz Żebrowski), 3. Mateusz Gawlik, 35. Bartosz Kieliba, 42. Wiktor Smoliński – 22. Wojciech Maroszek (54. min 21. Kentaro Arai), 24. Mateusz Wysokiński (78. min 17. Jakub Głaz), 6. Adrian Cierpka (89. min 8. Oskar Kalenik), 10. Néstor Gordillo, 71. Kamil Koczy – 9. Hubert Sobol (54. min 19. Filip Szewczyk).

Chojniczanka Chojnice: 29. Damian Primel – 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski – 79. Marcin Kozina (70. min 7. Błażej Szczepanek), 6. Oskar Paprzycki (54. min 17. Tomasz Mikołajczak), 34. Damian Nowacki, 10. Wojciech Szumilas, 80. Dominik Banach (54. min 11. Alef Firmino) – 77. Antoni Prałat (70. min 91. Kacper Korczyc).