Pokonali Zagłębie

Udany powrót do ligowych zmagań kaliskich szczypiornistów. W sobotni wieczór, w meczu 18 serii ORLEN Superligi Energa MKS Kalisz pokonał Zagłębie Lubin 30:28. Od początku było to zacięte i wyrównane spotkanie, a wynik często oscylował wokół remisu. Do przerwy kaliszanie wypracowali dwubramkową przewagę 16:14. W drugiej połowie goście odrobili straty i znów gra toczyła się bramka za bramkę. Dopiero w ostatnich minutach gospodarze odskoczyli na trzy bramki, a goście zdołali tylko zmniejszyć stratę do dwóch trafień. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener kaliskiej ekipy Rafał Kuptel.

"Najważniejsze, że mamy trzy punkty i zwycięstwo, bo sama gra w naszym wykonaniu daje jeszcze dużo do myślenia. Na pewno potrafimy grać lepiej i musimy wrócić na wyższy poziom, który już prezentowaliśmy. Pokłony jednocześnie dla Zagłębia bo postawili nam naprawdę trudne warunki. Mecz był na przysłowiowym styku i dopiero w końcówce udało nam się odskoczyć na 2-3 bramki i dowieźć to prowadzenie do końca. Jednocześnie było to fajne spotkanie do oglądania dla kibiców".

Najskuteczniejszy w kaliskiej ekipie był Bartosz Kowalczyk, zdobywca 10 bramek. Tymczasem najlepszym graczem spotkania głosami kibiców został wybrany Konrad Pilitowski. Było to dziewiąte ligowe zwycięstwo MKS-u Kalisz, po który z dorobkiem 27 punktów awansował na szóste miejsce w tabeli ORLEN Superligi. A już w środę (7 lutego) kaliska drużyn rozegra kolejny ligowy pojedynek. Tym razem na wyjeździe zmierzy się z Chrobrym Głogów.

Energa MKS Kalisz – KGHM MKS Zagłębie Lubin: 30:28 (16:14)

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Starcević 4, Nejdl, Kowalczyk 10, Kus 1, Kucharzyk 1, Biernacki 2, Wróbel 3, Pilitowski 1, Molski 1, Bekisz 2, Karpiński, Komarzewski 3, Antolak 2

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Procho, Schodowski – Stankiewicz 4, Hlushak 1, R. Krupa, Moryń 2, Gębala, P. Krupa 2, Krysiak 5, Michalak 3, Drozdalski 2, Iskra 5, Rutkowski 4