Pokonali Pogoń!

Piłkarze KKS-u Kalisz zapisali we wtorek kolejną piękną kartę w blisko 100-letniej historii klubu. Na stadionie przy Łódzkiej, w meczu 1/32 Fortuna Pucharu Polski kaliszanie wyeliminowali ekstraklasową Pogoń Szczecin i awansowali do dalszych rozgrywek. Kakaesiacy zagrali bez kompleksów i ograli portowców 2:1. Co więcej w 24 minucie to goście objęli prowadzenie, a gola z bliska zdobył nieupilnowany Jakub Bartkowski. Jak podkreśla radiuCENTRUM trener KKS-u Ryszard Wieczorek paradoksalnie ta strata bramki odblokowała kaliską drużynę. Zaledwie trzy minuty później celnie główkował Filip Kendzia, a w 33 minucie strzałem z kilkunastu metrów piłkę w okno bramki Pogoni posłał Nikodem Zawistowski.

"Początek meczu był słaby w naszym wykonaniu i w efekcie w 24 minucie straciliśmy bramkę. Paradoksalnie ta sytuacja odblokowała wielu naszych piłkarzy. Zaczęliśmy grać po swojemu czyli więcej biegaliśmy, operowaliśmy piłką. Zrobiły się z tego dwa stałe fragmenty gry i szybko zdobyliśmy wyrównującą bramkę. W tym momencie zespół uwierzył, że może sprawić niespodziankę i ten mecz wygrać. Chwilę później świetna akcja i kapitalne wykończenie przez Nikodema Zawistowskiego. To pokazuje, że w naszym zespole naprawdę drzemie potencjał" - podsumował Ryszrad Wieczorek, trener KKS-u.

na fot.: Ryszard Wieczorek / trener KKS-u Kalisz

W drugiej połowie kaliszanie zagrali mądrze w obronie i utrzymali korzystny wynik. Duża w tym zasługa bramkarza KKS-u Macieja Krakowiaka który w drugiej połowie kapitalnie obronił kilka strzałów Pogoni. Doskonale poradził sobie m.in. z uderzeniami z kilkunastu metrów reprezentantów Polski Kamila Grosickiego i Kacpra Kozłowskiego.

Tym samym KKS Kalisz po raz drugi w historii awansował do 1/16 finału Pucharu Polski, a pierwszy raz pokonał eksktraklasową Pogoń Szczecin. Rywala kaliszan w kolejnej rundzie wyłoni losowanie.

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)

0:1 Jakub Bartkowski 24, 1:1 Filip Kendzia 27, 2:1 Nikodem Zawistowski 33.

KKS Kalisz: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Waleńcik – Zawistowski, Stolc, Wysokiński (78 Smajdor), Radzewicz (79 Mączyński) – Putno (66 Borecki), Majewski (66 Giel), Toni Segura (85 Maćczak)

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Bartkowski (68 Parzyszek), Malec, Triantafyllopoulos (46 Kucharczyk), Kurzawa – Kowalczyk (81 Fornalczyk), Żurawski (46 Kozłowski), Smoliński, Dąbrowski, Grosicki – Zahović (62 Jean Carlos)