Piotrkowianin pokonany

Od wyjazdowego zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek PGNiG Superligi kaliscy szczypiorniści. W środę, w meczu 14 serii Energa MKS Kalisz pokonał w Piotrkowie tamtejszego Piotrkowianina 26:23. Zwycięstwo kaliszan powinno być okazalsze biorąc pod uwagę że do przerwy goście wypracowali sobie 7-bramkową przewagę 14:7. Tymczasem w drugiej połowie znakomicie w ekipie gospodarzy spisywał się skrzydłowy Patryk Gluch, zdobywca 6 bramek. Wspólnie z kolegami odrobili straty i na 5 minut prze końcem był remis 22:22. Na szczęście końcówka należała do kaliszan. W ostatniej minucie celne trafienia Pawła Gąsiorka i Michała Dreja sprawiły, że kaliska drużyna po raz drugi w tym sezonie pokonała podopiecznych Bartosza Jureckiego. W kaliskiej ekipie najskuteczniejszy był Marek Szpera, zdobywca 7 bramek. Warto dodać, że kolejny znakomity występ zanotował bramkarz MKS-u Łukasz Zakreta, który interweniował z 47% skutecznością i wybronił dwa karne. Po tym zwycięstwie kaliski zespół umocnił się na szóstym miejscu w tabeli PGNiG Superligi.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Energa MKS Kalisz 23:26 (7:14)

Piotrkowianin Piotrków: Kot, Procho – Gluch 6, Sobut 4, Tórz 4, Surosz 2, Iskra 1, Kaźmierczak 1, Mastalerz 1, Nastaj 1, Pacześny 1, Szopa 1, Turkowski 1, Rutkowski, Woynowski.

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Szpera 7, Kamyszek 5, M. Pilitowski 4, Krycki 3, Drej 2, K. Pilitowski 2, Bożek 1, Gąsiorek 1, Misiejuk 1, Galewski, Klopsteg.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 1/3.