Ograli Zagłębie

Piłkarze KKS-u Kalisz w świetnym stylu zakończyli tegoroczne występy przed własną publicznością. W sobotę, w meczu 19 kolejki drugoligowych rozgrywek kaliszanie pokonali na własnym boisku rezerwy Zagłębia Lubin 3:1. Jednak to goście zdobyli pierwszego gola. W 35 minucie piłkę w środku pola przejął 16-letni Cyprian Popielec i strzałem z połowy boiska przelobował kaliskiego bramkarza Macieja Krakowiaka. Na szczęście gospodarze odpowiedzieli już pięć minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skuteczną przewrotką popisał się Mateusz Żebrowski. W drugiej części kaliszanie dominowali na boisku i udokumentowali to dwoma trafieniami. W 70 minucie przytomnie w polu karnym zachował się Nestor Gordillo i płaskim strzałem pokonał bramkarza, a siedem minut później wynik spotkania ustalił Hubert Sobol, który umiejętnie wykończył dośrodkowanie Wiktora Smolińskiego. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Paweł Ozga:

"Gratulacje dla mojego zespołu bo pokazaliśmy że jesteśmy silni jako drużyna. Zmiennicy, którzy pojawili się na boisku zagrali bardzo dobrze, ożywili mecz. Myślę że to było w pełni zasłużone zwycięstwo bo mieliśmy zdecydowanie więcej szans. Przy odrobinie większym spokoju, szczególnie w końcowym kwadransie to mogliśmy z kontrataków zdobywać kolejne gole, bo były przynajmniej 3-4 takie sytuacje".

Dla Huberta Sobola był to już 13 gol zdobyty w tym sezonie i umocnił się na pozycji króla strzelców. To dziesiąte zwycięstwo KKS-u, dzięki któremu z dorobkiem 34 punktów awansował na pozycję wicelidera tabeli II ligi. Do pierwszej Kotwicy Kołobrzeg kaliszanie tracą tylko trzy punkty. Warto dodać, że przed meczem pamiątkową koszulkę odebrał bramkarz Maciej Krakowiak z okazji setnego występu w barwach "trójkolorowych". Tegoroczne rozgrywki KKS zakończy 2 grudnia wyjazdowym meczem z GKS-em Jastrzębie.

KKS Kalisz – Zagłębie II Lubin 3:1 (1:1)

Mateusz Żebrowski 40, Nestor Gordillo 70, Hubert Sobol 77 – Cyprian Popielec 35

KKS Kalisz: Krakowiak – Białczyk, Gawlik, Kieliba, Dębiński (60 Smoliński) – Maroszek (68 Arai), Wysokiński, Kalenik, Gordillo (84 Staszak), Żebrowski (61 Putno) – Sobol (84 Szewczyk)

Zagłębie II Lubin: Matys – Kolan, Kruk, Jach, Sochań – Masiak (76 Antkiewicz), Kizyma, Dudziński (82 Dziewiatowski), Kusztal (29 Popielec), Kruszelnicki (82 Frankowski) – Adamski (82 Szafranek)