Mistrzyni Marta

Dwa medale przywiozła Marta Walczykiewicz z 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, które odbyły się 8 i 9 czerwca na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy. Łącznie kaliszanka wystartowała w trzech finałach.

Zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego najpierw wystartowała w kategorii K1 200 metrów i z czasem 43,19 sekund uplasowała się na trzeciej pozycji, zdobywając brąz. Kilka godzin później stanęła na starcie finału K1 5000 metrów, który pokonała pierwsza z czasem 26:04,83 i po raz 33 w karierze została mistrzynią Polski. Tym samym zwiększyła pule medali mistrzostw Polski do 60 - na swoim koncie ma 33 złote 14 srebrnych i 13 brązowych krążków. Wioślarka wystartowała jeszcze w finale K1 1000 metrów, w którym była czwarta. Marta Walczykiewicz jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich kajakarek. Oprócz medali mistrzostw Polski, Europy i Świata ma na swoim koncie srebrny medal olimpijski wywalczony w 2016 roku w Rio de Janeiro w swoim koronnym dystansie K1 na 200 m.