Minisiatkówka 17-tki

Pracowity grudzień mają za sobą młodzi siatkarze UKS-u 17-tki Kalisz. Zarówno zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały w turniejach mini siatkówki. Młodzi adepci siatkówki stawali na podium tych imprez.

Mimo pandemicznych ograniczeń młodzi siatkarze rywalizowali w grudniu w kilku ogólnopolskich turniejach w mini siatkówce. Dobre występy oba zespoły kaliskiej 17-tki zanotowały podczas zawodów w Turku, choć ostatecznie podopieczni Jakuba Stankiewicza zajęli na tej imprezie najbardzej nie lubiane przez sportowców 4 miejsca, a do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Na kolejnych turniejach mini siatkówki kaliszanki stanęły na podium i to dwukrotnie. W turnieju siatkarskich trójek w Kostrzyniu dziewczęta z kaliskiej 17-tki pewnie wygrały grupę eliminacyjna i przegrały dopiero finałowy mecz z drużyną z Poznania, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Dzień później kaliszanki wywalczyły brązowe medale na zawodach w Gostyniu. Tymczasem chłopcy z 17-tki 2020 rok zakończyli udziałem w turnieju mini siatkowki w Lesznie. I choć tym razem zajęli niższe lokaty, to jak dodaje trener Stankiewicz najważniejsze jest zdobywanie kolejnego doświadczenia. Warto dodać, że to mini siatkówka jest często początkiem sportowych karier wielu zawodniczek i zawodników. Przykładem może być wychowanka 17-tki Aleksandra Luty, która w tym roku została mistrzynią Polski młodziczek.

Skład dziewcząt 17-tki: Zuzanna Jangas, Julia Talar, Amelia Musiedlak, Oliwia Buda, Lena Adamczyk, Amelia Zagwojska
Skład chłopców 17-tki: Wiktor Janiak, Kacper Andrzejewski, Klaudiusz Skórczak , Marco Wypych, Mikołaj Kuświk.