Worek medali Kasi

Znakomity występ kaliskiej kajakarki Katarzyny Kołodziejczyk na mistrzostwach Europy w węgierskim Szeged. Wychowanka KTW Kalisz sięgnęła na tej prestiżowej imprezie po cztery medale - trzy srebrne i brązowy.

Mistrzostwa Europy rozgrywane były w miniony weekend w węgierskim Szeged. Wychowanka KTW Kalisz, reprezentująca obecnie Zawiszę Bydgoszcz Kasia Kołodziejczyk potwierdziła że jest w najwyższej formie. Już w pierwszym dniu zawodów kaliszanka wywalczyła srebrny medal w wyścigu jedynek na 200 metrów. W sprinterskim finale szybsza od kaliszanki była tylko utytułowana Węgierka Anna Lucz, która wygrała z reprezentantką Polski o 0,737 sekundy. W sobotę, w kolejnym dniu regat Kasia dwukrotnie stanęła na podium. Kolejnym finałem z jej udziałem była rywalizacja czwórek na 500 m. Tu biało - czerwona osada w składzie Katarzyna Kołodziejczyk, Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska i Julia Olszewska sięgnęła po kolejne srebro, a mistrzyniami Europy zostały gospodynie. Kilka godzin później wychowanka KTW Kalisz, wraz z Sandrą Ostrowską przystąpiły do finału dwójek na 200 metrów. Tym razem Polki wywalczyły brązowe krążki, a do zwyciężczyń, ponownie węgierskiej osoady straciły 0,6 sekundy. Srebro przypadło Słowenkom. W niedzielę Kasia uzupełniła medalową kolekcję o następny srebrny krążek. W wyścigu dwójek na 500 metrów Kasia wraz z Justyną Iskrzycką zajęły drugie miejsce, a lepsze okazały się tylko kajakarki z Danii.