Komplet w Grudziądzu

Kolejny komplet punktów z wyjazdowego meczu przywieźli piłkarze KKS-u Kalisz. Tym razem podopieczni Marcina Woźniaka pokonali w Grudziądzu tamtejszą Olimpię 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobyli z rzutu karnego.

Do Grudziądza piłkarze KKS-u jechali po zwycięstwo i rehabilitację za niedawną porażkę z Olimpią w rozgrywkach Pucharu Poslki. W pierwszej połowie kaliszanie oddali niewiele strzałów, a uderzenia Mikołaja Chacińskiego czy Mateusza Andruszki nie zskoczyły bramkarza gospodarzy. W drugą połowę goście weszli bardziej dynamicznie i w 50 minucie wywalczyli "jedenastkę, gdy w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Chaciński. Rzut karny pewnie zamienił na gola Mateusz Gawlik. Olimpia rzuciła się do odrabiania strat, ale kaliska defensywa nie dała się sforsować, a w bramce KKS-u kilka dobrych interwencji zaliczył Maciej Krakowiak. Tymczasem gospodarze od 84 minuty grali w osłabieniu gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Uri Gomez. Ostatecznie kaliszanie utrzymali korzystny wynik i zanotowali już trzecie wyjazdowe zwycięstwo w nowym sezonie. Po siedmiu kolejkach Betclic II Ligi KKS z dorobkiem 13 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. A w następnym spotkaniu 8 września "trójkolorowi" podejmą na własnym boisku Rekord Bielsko - Biała.

Olimpia Grudziądz - KKS Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Gawlik (51. - rzut karny)

Olimpia: Kacper Górski – Rafał Kobryń, Bartosz Zbiciak, Damian Kostkowski, Iwan Ciupa – Kacper Rychert, Dominik Frelek, Szymon Krocz (58. Kacper Jarzec), Kacper Cichoń, Jan Bonikowski (62. Uri Gómez) – Maciej Mas (57. Damian Nowak).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Bartłomiej Putno (79. Wojciech Maroszek), Wiktor Smoliński, Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak – Krzysztof Toporkiewicz (71. Kamil Koczy), Piotr Kusiński, Wiktor Staszak, Mateusz Andruszko (62. Jakub Głaz) – Mikołaj Chaciński (79. Marcel Szymański)