KKS mistrzem jesieni

Efektownym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną piłkarze KKS-u. W sobotę, na stadionie przy Łódzkiej kaliszanie pokonali Nielbę Wągrowiec aż 5:0. Mecz ustawiła już pierwsza połowa, w której "trójkolorowi" zdobyli cztery bramki. Wynik w 20 minucie otworzył celną główką Robert Tunkiewicz, potem dwa rzuty karne zamienił na gole Mateusz Żebrowski, a tuż przed przerwą skutecznie wykończył dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego. W drugiej połowie kaliszanie nadal atakowali, choć mniej skutecznie. Dopiero w 84 minucie dogranie Damiana Ślesickiego zamknął celnym trafieniem ponownie Żebrowski - główny bohater tego spotkania:

"W końcówce rundy zespół naprawdę zaczął grać to co od nich wymagam. Przede wszystkim pod względem motorycznym praca którą wykonaliśmy przynosi efekty. To było widać w tym meczu, bo zawodnicy swobodnie rozgrywali piłkę i do końca bez problemu biegali, byli szybsi od rywali. Była dobra dyspozycja dnia, bardzo dobry wynik i chyba szkoda tylko, że ta runda już się skończyła".

"Chcieliśmy zagrać z Nielbą jak najlepiej i godnie pożegnać się z kibicami. Myślę, że wynik to odzwierciedla. Jest fajne zakończenie rundy. Ja wcześniej już mówiłem, że czas będzie działał na naszą korzyść i tak się stało. Myślę, że w tym meczu pokazaliśmy naszą siłę".

Mecz podsumowali radiuCENTRUM trener KKS-u Ryszard Wieczorek i autor czterech goli Mateusz Żebrowski, który jednocześnie z dorobkiem 19 bramek został najskuteczniejszym strzelcem rundy jesiennej na trzecioligowych boiskach. Było to 13 zwycięstwo kaliskiego zespołu po którym z imponującym dorobkiem 42 punktów utrzymał pozycję lidera III ligi na zakończenie pierwszej części rozgrywek.

KKS Kalisz – Nielba Wągrowiec 5:0 (4:0)

1:0 Robert Tunkiewicz 20. min, 2:0 Mateusz Żebrowski 23. min k., 3:0 Mateusz Żebrowski 35. min k., 4:0 Mateusz Żebrowski 45.+ 1. min, 5:0 Mateusz Żebrowski 85. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Damian Ślesicki (87. min Wiktor Smoliński), Mateusz Żytko, Mateusz Żebrowski, Mateusz Mączyński, Fabian Hiszpański, Robert Tunkiewicz (78. min Daniel Stanclik), Michał Borecki, Paweł Łydkowski, Marcin Radzewicz (61. min Nikodem Zawistowski), Daniel Kamiński (83. min Damian Poliński).

Nielba Wągrowiec: Patryk Łagodziński – Mikołaj Dobrzykowski, Michał Gruszka, Patryk Soforek, Jacek Figaszewski, Adrian Marchel, Marcin Kowalczyk (75. min Wiktor Pawlak), Łukasz Iskrzyński, Mateusz Kaczor (46. min Mateusz Rozmarynowski), Jakub Kubiński (64. min Dawid Piskuła), Adam Gajda (86. min Mikołaj Ortyl).