Co za mecz!

Co tam się działo! Piłkarze KKS-u Kalisz awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. W środowy wieczór na stadionie przy ul. Łódzkiej, po kapitalnym meczu zakończonym serią rzutów karnych, kaliszanie pokonali drużynę Widzewa Łódź 4:3 (5:5 po dogrywce).

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy sensacyjnie objęli prowadzenie już w 12 minucie po strzale Nestora Gordillo. Na 2:0 podwyższył w 21 minucie Adrian Łuszkiewicz, a już minutę później kaliszanie prowadzili 3:0 po kolejnej bramce Nestora Gordillo. Widzew mozolnie odrabiał straty i doprowadził do dogrywki strzelając kolejne gole w 41, 55 i 92 minucie spotkania. Ostatnia bramka dla Widzewa padła z rzutu karnego po wyjątkowo kontrowersyjnej decyzji sędziego.

Kaliszanie ponownie objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy dogrywki dzięki bramce Mateusza Gawlika z rzutu karnego. Chwilę później Widzew doprowadził do kolejnego remisu. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce KKS-u umieścił Marek Hanousek. Awans do następnej rundy KKS Kalisz mógł przypieczętować w 117 minucie kiedy kolejną bramkę z rzutu karnego strzelił Mateusz Gawlik. Niestety, w 122 minucie dogrywki Widzew doprowadził do wyrównania 5:5.

W serii rzutów karnych piłkarze KKS-u zachowli zdecydowanie więcej zimnej krwi i wygrali 4:3. Więcej informacji, komentarze i pomeczowe opinie w czwartek od rana w wiadomościach radia CENTRUM. Słuchajcie na 106.4 FM.