Bramkarz bohaterem

Z ogromnym niedosytem schodzili w niedzielę z własnego boiska piłkarze KKS-u Kalisz po meczu z Rekordem Bielsko Biała. Gospodarze stracili prowadzenie w ostatniej akcji meczu, a wyrównującego gola na 2:2 zdobył bramkarz przyjezdnej drużyny.

W meczu 8 kolejki Betclic II Ligi piłkarze KKS-u podejmowali beniaminka rozgrywek Rekord Bielsko Biała. Stąd kibice "trójkolorowych" liczyli że ich drużyna wreszcie zdobędzie komplet punktów na swoim terenie. Gospodarze od początku mieli lekką przewagę na boisku i wyszli na prowadzenie w 27 minucie. Wtedy to najpierw strzał Mikołaja Chacińskiego wypiąstkował bramkarz gości, ale przy dobitce Kamila Koczego był bezradny. Rekord wyrównał w 54 minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Koczego na Kacprze Kasprzaku. "Jedenastkę" skutecznie egzekwował Daniel Świderski. Kaliszanie ponownie objęli prowadzenie w 81 minucie po precyzyjnym strzale zza lini pola karnego Nestora Gordillo. Gdy wydawało się że kaliszanie utrzymają korzystny wynik, to czar prysł w ostatniej minucie doliczonego czasu. Goście wykonywali rzut wolny, a w polu karnym kaliszan znalazał się nawet ich bramkarz. Ryzyko się opłaciło bo właśnie golkiper rywali Wiktor Kaczorowski wykończył dośrodkowanie klasycznym szczupakiem i doprowadził do remisu. Tym samym KKS Kalisz wywalczył tylko oczko i z dorobkiem 14 punktów spadł na szóste miejsce w drugoligowym zestawieniu. A za tydzień podopieczni Marcina Woźniaka zmierzą się na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

KKS Kalisz – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak - Bartłomiej Putno (77. Jakub Głaz), Wiktor Smoliński, Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak - Kamil Koczy (66. Wojciech Maroszek), Piotr Kusiński, Wiktor Staszak (77. Mateusz Andruszko), Krzysztof Toporkiewicz (77. Néstor Gordillo), Mikołaj Chaciński (77. Marcel Szymański)

Rekord Bielsko Biała: Wiktor Kaczorowski – Tomasz Walaszek, Konrad Kareta, Michał Bojdys (79. Krystian Wrona), Zbigniew Wojciechowski, Piotr Wyroba (90. Szymon Młocek), Jakub Ryś (90. Jakub Kempny), Kacper Kasprzak (79. Daniel Kamiński), Jan Ciućka, Michał Śliwka, Daniel Świderski