Azoty górą

Bez niespodzianki w starciu kaliskich szczypiornistów z Azotami Puławy. Na początek rundy rewanżowej PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz przegrał w Arenie z wyżej notowanym rywalem 31:38. Przez 20 minut kaliszanie toczyli zacięty pojedynek z doświadczonymi Azotami i nawet prowadzili po kwadransie 10:8. Potem jednak goście skutecznie kontrowali, zdobyli pięć bramek z rzędu, a do przerwy prowadzili 20:15. W drugiej połowie kaliszanie zmniejszyli jeszcze straty do trzech trafień 19:22, ale decydujące minuty ponownie należały do Puław. Mecz podsumowali radiuCENTRUM obrotowy Piotr Krępa i skrzydłowy MKS-u Michał Drej:

"Zdecydowała końcówka pierwszej połowy, kiedy rywale nam odskoczyli na kilka bramek i tak już się utrzymało. My musieliśmy gonić wynik, a wtedy wiadomo, że wkrada się nerwowość i popełnia się własne błędy. Azoty są doświadczona drużyną i wiedzą kiedy trzeba przyspieszyć, kiedy można zwolnić i szanować piłkę. Od lat grają w czubie tej ligi, a my się tego wciąż uczymy".

"Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy faworytem, ale szukaliśmy swojej szansy. Początek był naprawdę dobry w naszym wykonaniu i wszystko było na styku. Niestety koło 20 minuty popełniliśmy kilka błędów i Azoty momentalnie nam odjechały na parę bramek. W drugiej połowie próbowaliśmy odrabiać straty, zmniejszyliśmy jeszcze do trzech bramek, ale potem doświadczenie rywali wzięło górę i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca".

Najskuteczniejszy w kaliskiej ekipie był Piotr Krępa, autor 6 goli. Tymczasem najlepszym zawodnikiem meczu wybrano środkowego MKS-u Macieja Pilitowskiego, który zdobył 5 bramek. Tym samym podopieczni Pawła Nocha po 14 seriach wciąż mają na koncie tylko 12 punktów. A już w niedzielę, 12 lutego dojdzie do derbowego pojedynku w ostrowskiej Arenie pomiędzy MKs-em i Ostrovią.

Energa MKS Kalisz – Azoty Puławy 31:38 (15:20)

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Krępa 6, M. Pilitowski 5, Bezer 4, Góralski 4, Wróbel 4, Grizelj 3, Bekisz 2, Zieniewicz 2, Drej 1, Karpiński, Kus, Kużdeba.

Azoty Puławy: Borucki, Koshovy – Zivković 7, Kowalczyk 6, Jarosiewicz 5, Janikowski 4, Valles 4, Adamski 3, Burzak 3, Marciniak 2, Przybylski 2, Fedeńczak 1, Górski 1, Antolak.