Gdyby sędzia zagwizdał karnego

Piłkarze Piasta Kobylin w pierwszej kolejce rundy wiosennej przegrali na wyjeździe z wiceliderem tabeli III ligi, Lechem Rypin 1:2. Mecz ułożył się znakomicie dla Piasta, który już w pierwszej minucie prowadził 1:0 po golu Krzysztofa Kendzi. "Trzy minuty później Tomasz Kempiński był faulowany w polu karnym. Sędzia nie miał jednak odwagi zagwizdać jedenastki. Gdybyśmy prowadzili 2:0 spotkanie mogło zupełnie inaczej wyglądać" - powiedział Radiu Centrum trener Piasta, Marcin Kałuża. A tak później do głosu doszli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą strzelili Piastowi dwa gole.
W drugiej połowie zespół z Kobylina miał okazje strzeleckie, ale tych najlepszych nie wykorzystali Michał Rejek i Szymon Wosiek. W niedzielę Piasta czeka kolejny trudny mecz, tym razem u siebie z Polonią Leszno.