Czwartki na medal

Dziesięć medali, w tym sześć złotych, zdobyli uczestnicy ostrowskich Czwartków Lekkoatletycznych w Finale Wielkopolskim tej imprezy, który odbył się w Poznaniu. W zawodach wystartowało 700 zawodników i zawodniczek z ponad 70 szkół i klubów sportowych. Ostrowska reprezentacja, licząca 12 osób, przywiozła aż 10 krążków.

W kategorii dziewcząt rocznika 1998 bieg na 60 metrów zwyciężyła Katarzyna Ciesiółka ze Szkoły Podstawowej w Sobótce. Na tym samym dystansie wygrała jej starsza koleżanka - Weronika Kowal (SP Masanów). Bezkonkurencyjny w sprincie okazał się Artur Nadachowski (SP 7 Ostrów) z rocznika 1999 i młodsi. W skoku w dal w kat. 1998 r. wygrała uczennica SP 11 w Ostrowie  Julia Dutkiewicz z bardzo dobrym wynikiem 4,65 m. W kategorii trzynastolatków skok w dal wygrał także Jakub Pawelski z  Odolanowa, a trzecie miejsce na podium zajął Adrian Kurek z SP 5 w Ostrowie. Drugi wśród jedenastolatków był Dawid Płokarz z SP 5 w Ostrowie, a brązowy medal w tej samej konkurencji wywalczyła Karolina Wawrzyniak z Nowych Skalmierzyc. Z kolei Olga Michalska po pasjonującym finiszu zwyciężyła w biegu na 600 metrów, a w młodszej kategorii druga na tym samym dystanse była Monika Kut z Przygodzic.

"Nasza praca z dziećmi i młodzieżą podczas Czwartków Lekkoatletycznych nie poszła na marne. Dorobek medalowy z finału Wielkopolskiego przeszedł nasze najśmielsze marzenia" – powiedział Radiu Centrum Marek Walczak, który wspólnie z Tomaszem Stodolskim organizuje Czwartki Lekkoatletyczne w Ostrowie.