Calisia wciąż zawodzi kibiców

Calisia nadal bez wiosennego zwycięstwa przed własnymi kibicami. W środowy wieczór, w meczu 25 kolejki kaliski drugoligowiec przegrał na boisku przy Łódzkiej z Rozwojem Katowice 1:2. Goście objęli prowadzenie już w 5 minucie, gdy kaliskiego bramkarza Marcina Żółtka pokonał Wojciech Król. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Tomasza Mokwy piłkę wypuścił bramkarz gości, którą celnie dobił napastnik Calisii Paweł Tabaczyński. Rozwojowi zwycięstwo zapewnił w 77 minucie Szymon Kapias, który fantastycznie strzelił z ponad 20 metrów w samo okienko kaliskiej bramki. Mecz ocenił Radiu Centrum strzelec honorowego gola dla gospodarzy:

"Co z tego, że strzeliłem bramkę, jak przegraliśmy mecz. Wolałbym żeby ktoś inny zdobył gola, ale na wagę zwycięstwa. Przykro nam jest, że trzeci mecz u siebie i zero punktów. Naprawdę staraliśmy się, biegaliśmy, ale nie wychodziło to tak jak powinno. Może trochę miało wpływ to, że w ciągu niespełna dwóch tygodni graliśmy piąty mecz, a Rozwój miał większą świeżość".

"Jak nawet nie wiem co mam powiedzieć, jak tłumaczyć trzecią porażkę u siebie. Czy to jakieś fatum, czy może tu trzeba księdza sprowadzić. To, że gramy słabo u siebie widać gołym okiem. Nie będę już tłumaczył tego fatalną murawą bo boisko jest jednakowe dla obu drużyn,. Najzwyczajniej z przebiegu meczu byliśmy o tę jedną bramkę gorsi. Gole znów straciliśmy po własnych błędach" - dodał trener Calisii Sławomir Majak.

Dodatkowym problemem jest kolejna kontuzja w kaliskiej ekipie, bowiem w drugiej połowie staw skokowy skręcił Krzysztof Kaczmarek. Czasu na "odczarowanie" stadionu przy Łódzkiej jest niewiele, choć w porównaniu z ostatnim piłkarskim maratonem teraz piłkarzy Calisii czeka dłuższa przerwa. W środę 1 maja, o godzinie 19:00 Calisia podejmie w zaległym meczu Tura Turek.

KP Calisia Kalisz - Rozwój Katowice 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Wojciech Król 5. min, 1:1 Paweł Tabaczyński 45+2. min, 1:2 Szymon Kapias 77. min.

Calisia: Żółtek - Wiącek, Dymkowski, Gawlik, Grittner - Ciesielski, Szczepan, Kaczmarek (72. Józefiak), Fechner (46. Paczkowski), Mokwa (69. Nowak) - Tabaczyński.

Rozwój: Soliński - Mielnik, Szymiński, Domański, Winiarczyk, Kapias, Zalewski (87. Świerczyński), Król, Tkocz, Wolny (46. Tyc), Gielza.