Awans Centry – Victoria w barażach

Na nic zdało się zwycięstwo aż 10:0 Victorii Ostrzeszów nad Prosną Kalisz. Punktów nie straciła bowiem Centra Ostrów, która choć przegrywała przez moment w Sieroszewicach, wygrała ostatecznie z Iskrą 4:1 i zapewniła sobie bezpośredni awans do IV ligi. Decydujący dla losów meczu był kwadrans po przerwie, kiedy to Tomasz Adamiak wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Iskra kończyła mecz w dziesiątkę, a Centra kontrolowała przebieg spotkania. Mówią strzelcy bramek: Tomasz Adamiak, Tomasz Adamczyk oraz trener Mariusz Posadzy.

„Gol na 3:1 z rzutu karnego w tej fazie meczu ustawił całe spotkanie. Mogliśmy się poczuć trochę pewniej, choć jak wiadomo, dopóki piłka w grze można się wszystkiego spodziewać, co pokazał nasz poprzedni mecz z Polonią Kępno. Jeszcze w 90 minucie przegrywaliśmy, by w doliczonym czasie strzelić dwie bramki" - przypomniał egzekutor rzutu karnego.

„Nie było to wcale łatwe spotkanie. Koledzy z Sieroszewic także chcieli wygrać i postawili nam wysoko poprzeczkę. Nie załamaliśmy się po stracie bramki i walczyliśmy o zmianę rezultatu. Nam było najwyraźniej pisane wygrać w tym meczu i świętować awans" - cieszył się Adamczyk, strzelec dwóch goli dla Centry.

„Widać było determinacje w grze mojego zespołu, który gdyby grał tak przez cały sezon, awans zapewniłby już sobie dużo wcześniej" - podsumował szkoleniowiec Centry Ostrów, która po roku przerwy wraca na boiska IV ligi.

W pozostałych meczach zaległej 20 kolejki, która zakończyła rozgrywki Kaliskiej Klasy Okręgowej padły następujące wyniki: Profal Czarni Dobrzyca wygrali 4:0 z Jankowy 1968, Orzeł Mroczeń pokonał 2:1 Polonię Kępno, Korona Pogoń Stawiszyn zremisowała 1:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce, Ostrovia 1909 Ostrów wygrała 2:1 z KS-em Opatówek, Astra Krotoszyn przegrała 1:5 z Baryczą Janków Przygodzki, a KKS 1925 Kalisz punkty otrzymał walkowerem. Kaliską okręgówkę z dorobkiem 68 punktów wygrała Centra Ostrów przed Victorią Ostrzeszów, która do ostrowian straciła 1 punkt. Zespół z Ostrzeszowa o IV ligę powalczy teraz w barażach.