Atlas zwyciężył w stolicy !

Niespodzianka w pierwszym meczu pre play-off. Koszykarze Atlasa Stali Ostrów pokonali w Warszawie Polonię 80:73. Tym samym zespół Andrzeja Kowalczyka jest bliżej gry w fazie play-off o mistrzostwo Polski. Zwycięstwo w Warszawie okupione jednak zostało kontuzją środkowego, Vladana Jocovica.

Od początku dominował Atlas, który w pierwszej kwarcie grał na niebywałej wręcz skuteczności i prowadził 31:20. Duża w tym zasługa Nikoli Jovanovica, Branduna Hughesa i Vladana Jocovica. Środkowy Atlasa grał wręcz wybornie, ale niestety na początku trzeciej kwarty nabawił się kontuzji. - Spadł  prawą nogą na stopę Ansley'a i niestety skręcił kostkę – powiedział nam po meczu trener Kowalczyk.
W trzeciej kwarcie Polonia wyszła na prowadzenie 57:53 dzięki świetnym rzutom z dystansu Michaela Ansley'a. Osłabiony Atlas jednak nie dał za wygraną. Zwyciężył 17:13 w czwartej kwarcie i w całym meczu 80:73. Najwięcej punktów dla Atlasa rzucili: Hughes 17, Jovanović 17 i Jocović 14. Kolejny mecz już we wtorek w Ostrowie. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.