Adams pogrążył Atlas

Były koszykarz Atlasa Stali Ostrów - Tommy Adams pogrążył zespół Andrzeja Kowalczyka w niedzielnym meczu w Warszawie. Adams rzucił dla stołecznej Polonii 21 punktów, zapewniając jej zwycięstwo 81:75 nad Atlasem Stalą Ostrów.

To był mecz z podtekstami. Po stronie Polonii - Adams, Ansley i Harrington czyli byli gracze „stalówki". Po stronie Atlasa - Rivera, Ochońko i Szubarga, a więc byli zawodnicy Polonii. W pierwszej kwarcie po punktach Okafora Atlas prowadził nawet 24:16. Fatalna dla ostrowian była ponownie druga odsłona, przegrana aż 12:25. W trzeciej kwarcie podopieczni Andrzeja Kowalczyka przegrywali już różnicą 12 punktów. Od tego momentu zaczęli świetnie bronić i wyprowadzać kontry. Rzucili 15 punktów z rzędu, tracąc zaledwie 1 i odzyskali prowadzenie.
W ostatniej kwarcie znowu jednak coś się zacięło w ataku Atlasa. Przez sześć minut zdobyli zaledwie 2 punkty. Kluczową dla losów meczu trójkę rzucił w 39 minucie Tommy Adams. Polonia wówczas prowadziła różnicą 8 punktów. Atlas - za sprawą Danielsa - zmniejszył jeszcze stratę do trzech „oczek" na 22 sekundy przed końcem, ale później z dystansu nie trafili Rivera i Daniels. Polonia Warszawa ostatecznie wygrała z Atlasem Stalą 81:75.