Koszykarki Ostrovii trzecie

[img_assist|nid=763|title=|desc=|link=none|align=left|width=300|height=225]Na trzecim miejscu turniej półfinałowy o awans do ekstraklasy ukończyły koszykarki Ostrovii Ostrów. Podopieczne trenera Zdzisława Machowskiego pierwsze dwa mecze turnieju w Bydgoszczy przegrały, a w trzecim zwyciężyły akademiczki z Katowic. Tym samym Ostrovia odpadła już z dalszej walki o ekstraklasę.

Mecze Ostrovii z Kadusem Bydgoszcz i Hartmannem Pabianice były podobne. Zespół Zdzisława Machowskiego do przerwy prowadził wyrównane boje z faworyzowanymi rywalkami, ale w drugiej połowie wyższość kandydatów do gry w ekstraklasie nie podlegała dyskusji. Z Kadusem Ostrovia przegrała 58:95, a ekipie z Pabianic uległa 46:69. W trzecim meczu, który już o niczym nie decydował, Ostrovia - choć do przerwy przegrywała z AZS-em AWF-em Katowice  28:33, zwyciężyła ostatecznie 79:68 i zajęła trzecie miejsce w turnieju. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Kaczmarek 27 i Misiek 22.
Koszykarki Ostrovii już wcześniej zapewniły sobie miejsce na przyszły sezon w I lidze państwowej. - Rodzi nam się naprawdę ciekawy zespół oparty w głównej mierze o wychowanki klubu - podsumował trener Machowski.