Przegrana AZS-u z Sudetami

Kolejnej porażki na własnym parkiecie doznali kaliscy koszykarze. Tym razem AZS OSRiR PWSZ Kalisz przegrał w hali przy Łódzkiej z Sudetami Jelenia Góra 67:76. Po pierwszych dwóch kwartach goście prowadzili sześcioma punktami 43:37. Potem gospodarze skuteczniej grali w obronie i zaczęli dorabiać straty.
Na trzy minuty przed końcową syreną kaliski AZS wyszedł na trzypunktowe prowadzenie 66:63. W tym momencie kaliszanie zaczęli fatalnie pudłować i faulować w obronie. W efekcie praktycznie samymi rzutami osobistymi, goście z gór zdobyli 13 oczek i zdecydowanie wygrali trudny pojedynek w Kaliszu.

Dla kaliskiej ekipy, najwięcej 15 punktów zdobył Sławomir Buczyniak. Małym usprawiedliwieniem dla gospodarzy może być brak wysokich graczy, wyeliminowanych przez kontuzje. Szczególnie na parkiecie brakowało Jakuba Dryjańskiego. Po tej porażce kaliski AZS wciąż znajduje się w dole pierwszoliogowej tabeli, na 14 miejscu.

AZS PWSZ Kalisz - Sudety Jelenia Góra 67:76 (23:19, 14:24, 18:15, 12:18).