Fatalna końcówka Atlasa

Huśtawkę nastrojów przeżyli wczoraj kibice Atlasa Stali Ostrów. Gospodarze przeplatali dobre fragmenty gry z fatalnymi. Niestety, w decydującym momencie spotkania zespół Andrzeja Kowalczyka zagrał źle i nie podtrzymał zwycięskiej passy, przegrywając z Kotwicą Kołobrzeg 86:94. Najgorsze, że jest to już trzecia porażka Atlasa Stali Ostrów we własnej hali w tym sezonie.

Atlas rozpoczął od prowadzenia 7:0, by kilka minut później przegrywać 11:20. I tak było przez cały mecz. Gospodarze grali falami. O dziwo - najlepiej zaprezentowali się w drugiej kwarcie - która do tej pory była piętą achillesową Atlasa. Świetnie w tym czasie spisywał się Tomasz Ochońko.

„Jakbym spojrzał tylko na 10 minut, może było ono najlepsze w moim wykonaniu w tym sezonie, ale jakoś lepiej się czułem, kiedy ja zagrałem słabiej, a mimo to zespół wygrywał całe spotkanie" - tłumaczył 22-latek.

Jak mówi były gracz Atlasa, a obecnie reprezentant Kotwicy Dawid Przybyszewski w drugiej kwarcie:

„Pozwoliliśmy sobie narzucić styl gry Atlasa, czyli szybkie kontry. Próbowaliśmy to później zatrzymać. Udało się opanować walkę na tablicach i zatrzymać Okafora".

Po przerwie Kotwica zagrała jednak lepiej. Nieźle broniła, a w ataku szalał niezmordowany Jullien Mills, zdobywca 24 punktów.

„Szczególnie w drugiej połowie zagraliśmy z zimną krwią. Staraliśmy się egzekwować wszystkie przedmeczowe założenia" - mówił Tomasz Cielebąk, dla którego występ w Ostrowie to zawsze szczególny mecz.

Atlas dobił wspomniany wcześniej Mills, który przy remisie po 80 rzucił pięć punktów z rzędu i było praktycznie po zawodach. Kotwica ostatecznie wygrała w Ostrowie 94:86.