Nie dla podwyżki

Ostrowianie nie zapłacą jednak wyższych stawek podatku od nieruchomości, zaproponowanych przez prezydent miasta. Sensacyjnie, Beata Klimek przegrała głosowanie w tej sprawie, przede wszystkim dlatego, że przeciwko były obydwa opozycyjne kluby radnych: Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

Sprzeciw ostrowskiej rady przeciwko podwyżkom stawek podatku od nieruchomości poprzedziła niemal trzygodzinna, gorąca dyskusja. Opozycja nie przebierała przy tym w słowach, jak robił to choćby radny Jakub Paduch.

„Polityka „trzech P – czyli podwyżek, pożyczek i propagandy zatacza dzisiaj koło. Rządy prezydent Beaty Klimek zapożyczyły nasze miasto na potęgę, więc po raz kolejny podwyższy się mieszkańcom podatki, żeby to zadłużenie między innymi móc obsłużyć, a na koniec powie się wam, że to dla waszego dobra. W zamian, na kolejnej gali zastaniecie przytuleni i tam ma to się kręcić”.

Radny Damian Grzeszczyk ujął się za przedsiębiorcami.

„Ja traktuję zatrzymanie stawki podatku od nieruchomości na wysokości z zeszłego roku, jako swego rodzaju pomoc im na czas nadchodzącej, trudnej zimy”.

Z kolei radny niezależny Mateusz Nycek przekonywał, że spodziewane pieniądze z podwyżki to tylko niewielka część budżetu miasta.

„Jeśli utrzymamy stawki podatku na poziomie z zeszłego roku, to będziemy mieć budżet miasta mniejszy o około 1 procent. W moim przekonaniu nie zachwieje to jakoś siłą nabywczą miasta, bo miasto ma inne atuty”.

Podwyżek próbowała bronić prezydent Beata Klimek, która przypomniała, miasto potrzebuje tych pieniędzy na kolejne inwestycje.

„Życzyłabym sobie, żeby ten festiwal inwestycji trwał i trwał. To jest rozwój naszego miasta, to jest stabilizacja ostrowskich firm. To jest przyszłość naszych pokoleń, które – mam nadzieję – dzięki tym inwestycjom będą chciały zostać w ostrowie, widząc w nim nowoczesne miasto”.

Głosowanie nie zostawiło jednak złudzeń. Przeciwko podwyżkom zagłosowała cała opozycja – czyli kluby radnych PO i PiS oraz radny niezależny, a jeden radny z klubu Przyjazne Miasto popierającego Beatę Klimek, wstrzymał się od głosu. To wszystko wystarczyło, żeby wniosek prezydent miasta odrzucić, co w tej kadencji zdarza się w Ostrowie wyjątkowo rzadko.

Autor: 

Personalia

e-mail
wardawy@rc.fm

Nazwisko: 

Wardawy

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).