Uprzątnijmy cmentarz

Druga społeczna akcja sprzątania kaliskich zabytkowych cmentarzy odbędzie się już w tę sobotę na cmentarzu prawosławnym przy ulicy Górnoślaskiej. O tym, skąd wziął się pomysł na sprzątanie zabytkowych cmentarzy, opowiedziała radiuCENTRUM Katarzyna Sibińska - współorganizatorka akcji:

"W Kaliszu od wieków słynącego z wielokulturowości zamieszkiwali ludzie wielu wyznań. Często byli to zasłużeni obywatele naszego miasta i ojczyzny oraz wielcy patrioci. Świadkiem tej historii są m.in. zabytkowe nekropolie kaliskie znajdujące się przy Rogatce. Z szacunku dla dóbr polskiej kultury, historii i tradycji wraz z kolegą Sławomirem Wysockim oraz grupą przyjaciół wolontariuszy podjęliśmy wspólnie inicjatywę i zorganizowaliśmy akcję sprzątania tych zabytkowych cmentarzy".


na fot.: pierwsza akcja sprzątania cmentarzy kaliskich - marzec 2021 / Katarzyna Sibińska

Jako pierwszy uprzątnięty został cmentarz ewangelicko-augsburski przy ulicy Harcerskiej. Akcja ta miała miejsce w marcu tego roku. Kolejnym krokiem tej oddolnej, społecznej inicjatywy jest uprzątniecie zaniedbanego cmentarza prawosławnego przy ulicy Górnośląskiej.

"Akcja ta odbędzie się w sobotę 16 października w godzinach od 10:00 do 12:00. Wsparło nas Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu, które nieodpłatnie podstawi kontener na śmieci oraz urząd miasta Kalisza. Serdecznie zapraszamy wszystkich kaliszan. Każdego, komu nie jest obojętny wygląd naszego miasta, a zwłaszcza stan jego zabytków do wzięcia udziału w drugiej edycji społecznej akcji sprzątanie cmentarzy kaliskich" - dodaje Katarzyna Sibińska.

Wszyscy chcący wziąć udział w akcji proszeni są o zabranie ze sobą odpowiednich narzędzi jak grabie czy zmiotki.

Autor: 

Personalia

e-mail
kostecki@rc.fm

Nazwisko: 

Łukasz Kostecki

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).