Serce nakrętek

Niezwykłe serce pojawiło się w Walentynki w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. To czerwony pojemnik na nakrętki. Do niego będą trafiały plastikowe korki od butelek, które już od kilku lat zbierają tamtejsi uczniowie na rehabilitację swojego kolegi.

"Od kilku lat zbieramy nakrętki dla naszego ucznia. Mieliśmy mały problem z ich magazynowaniem i były one składowane w workach w pomieszczeniu gospodarczym. Teraz to serce - pojemnik nam to rozwiąże. Ksawery jest uczniem naszej szkoły. Był dzieckiem zdrowym, niestety uległ wypadkowi. Aktualnie jest dzieckiem spastycznym i wymaga stałej rehabilitacji ruchowej" - powiedziała radiuCENTRUM Sylwia Baranowska, dyrektor SP nr 19.

To pierwszy tego typu pojemnik w Kaliszu, a inicjatorem akcji był znany społecznik Bogusław Monczyński i kaliscy radni Koalicji Obywatelskiej - Barbara Oliwiecka i Piotr Mroziński. Wkrótce kolejne trzy takie pojemniki pojawią się przed innymi kaliskimi szkołami:

"W ubiegłym roku taki pojemnik zobaczyłem w Nysie. Bardzo mi się ten pomysł spodobał. Potem nawiązałem współpracę z dyrekcją SP 19 i dowiedziałem się, że oni od dłuższego czasu już uczestniczą w takiej akcji. Nagłośniłem pomysł, zacząłem szukać sponsorów i znalazł się anonimowy sponsor, który wykonał takie pojemniki - serca"

Dzięki takiemu rozwiązaniu do akcji zbierania nakrętek będę mogli się włączyć wszyscy kaliszanie. Przekazaniu niezwykłego serca - pojemnika w Szkole Podstawowej nr 19 towarzyszył bal walentynkowy.

Autor: 

Personalia

e-mail
figiel@rc.fm

Nazwisko: 

Paweł Figiel

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).