Nasza wieś wspólną sprawą

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Nasza wieś, naszą wspólna sprawą" organizowanego w ramach samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”. Na siódmą edycję konkursu samorząd województwa przeznaczy 350 000 złotych, a o szczegółach powiedział radiuCENTRUM Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego:

"Konkurs "Nasza wieś, naszą wspólna sprawą" jest skierowany do organizacji, stowarzyszeń działających na terenach wiejskich i należących do programu Wielkopolska Odnowa Wsi, a takich sołectw jest obecnie ponad 2000. Pieniądze można pozyskać na realizację niewielkich przedsięwzięć inwestycyjnych, zakup towarów służących rozwojowi i kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych np. strojów dla zespołów ludowych czy instrumentów dla okrekestr dętych".

na fot.: Krysztof Grabowski / wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Z uwagi na epidemię koronawirusa w tegorocznej edycji konkursu wyłączono możliwość dofinansowania imprez plenerowych promujących sołectwa. Poszczególne sołectwo na jedno zadanie może otrzymać do 10 000 złotych. Nabór wniosków w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkwoskiego trwa do 26 maja. Warto dodać, że na regionalną odnowę wsi do tej pory samorząd województwa przeznaczył łącznie ponad 31 000 000 złotych.

Autor: 

Personalia

e-mail
figiel@rc.fm

Nazwisko: 

Paweł Figiel

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).