Czek na wodociąg

1 020 362 zł dla podkaliskiej gminy Godziesze Wielkie na dofinansowanie projektu budowy wodociągu oraz rozbudowy kanalizacji sanitarnej. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku z rąk wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego odbyło się w poniedziałek w Starostostwie Powiatowym w Kaliszu.

"Ponad milion złotych dofinansowania to jest 63% kosztów inwestycji. Te środki są przeznaczone na poprawę gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Godziesze Wielkie. Chodzi o budowę wodociągu, który będzie doprowadzał wodę z ujęcia wody Kalisz - Lis do miejscowości Borek oraz rozbudowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Skrzatki. Myślę, że jest to bardzo duże wsparcie. Gmina czekała na te środki trochę czasu, wreszcie finalizujemy umowę i będzie mogła te zadania ważne dla mieszkańców realizować" - powiedział radiuCENTRUM marszałek Krzysztof Grabowski. Jak dodał - to kontynuacja programu WRPO na lata 2014-2021 i realizacja rezerwowej listy rankingowej gmin oczekujących na wsparcie.

Umowę na przekazanie środków finansowych podpisał wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny oraz skarbnik gminy Anna Szubert.

"Te pieniądze, te 1 020 000 zł pozwolą nam na uruchomienie bardzo ważnego zadania dla naszej gminy - powiększenie zasobów wodnych, wodociągowych na terenie naszej gminy, w związku z dynamicznym rozwojem budownictwa mieszkaniowego. Realizujemy wydatki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, niezwykle ważne dla wsi" - podkreślił wójt Podłużny.

Projekt przewiduje budowę ponad 3 km sieci wodociągowej oraz 0,2 km systemu odprowadzania ścieków. Operacja ma zostać zrealizowana w dwóch etapach, a jej zakończenie zaplanowano na czerwiec 2023 r.

Autor: 

Personalia

e-mail
kwiatkowska@rc.fm

Nazwisko: 

Sylwia Kwiatkowska

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).