Na nową kadencję

"Podjęliśmy konkretne działania ku temu, by w nowej strukturze zaprezentować inną jakość pracy i energię" powiedziała w czasie czwartkowej konferencji prasowej Magdalena Sekura-Nowicka, nowa przewodnicząca kaliskiego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w kaliskiej radzie miasta. W tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Miasta Kalisza KO zdobyła 8 mandatów, co czyni ją największym klubem rady nowej kadencji.

"Ten kształt nowego zespołu klubu radnych Koalicji Obywatelskiej jest dla nas bardzo ważny. On ma znaczenie w skonstruowaniu troszeczkę innej pracy, jaką sobie wyobrażamy w nowej kadencji. Chcielibyśmy, żeby nasza praca była skupiona na tym, abyśmy proponowali mieszkańcom konkretne projekty i rozwiązania, które w dłuższej perspektywie dadzą korzyści zarówno kaliszanom, jak i naszemu miastu" - powiedziała radiuCENTRUM Magdalena Sekura-Nowicka.

Marcin Małecki, radny KO, w rozmowie z radiemCENTRUM przyznał, iż liczy na to, że w związku z wejściem w życie 1 czerwca rządowego programu in vitro, Rada Miasta Kalisza przychyli się do pomysłu wsparcia osób, które do tego programu się zakwalifikują.

"Mamy nadzieję, że nasza idea, czyli pomysł jeszcze z kampanii wyborczej, w postaci bonu transportowego dla osób, które zakwalifikują się do programu rządowego, zostanie w naszym mieście przyjęty. Rządowy program wystartuje w 60 środkach klinicznych w całej Polsce, ale my jako Kalisz jeszcze długo nie będziemy ośrodkiem klinicznym, który będzie przeprowadzał procedury in vitro. Ze względu na dojazd do innych miast te koszty są dużo większe, więc będziemy proponować taki dodatkowy bon transportowy, choćby w kwocie 1000 złotych, żeby to były odczuwalne pieniądze. Środki byłyby przeznaczane np. na dodatkowe badania w ośrodkach klinicznych, na paliwo, czy hotele".


na fot. od lewej: Marcin Małecki, Sławomir Matczak, Magdalena Sekura-Nowicka, Sławomir Chrzanowski

W czasie konferencji prasowej usłyszeliśmy też najważniejsze postulaty na nową kadencję nowo wybranego radnego Sławomira Matczaka z okręgu numer 1 oraz Sławomira Chrzanowskiego, który ponownie uzyskał mandat radnego w okręgu numer 2.

"Poprawa sytuacji, relacji i kontaktów między mini społecznościami, czy miniojczyznami, bo tak można nazwać rady osiedlowe, a władzami miasta. Smutna rzeczywistość jest taka, że większość mieszkańców Kalisza nawet nie wie, że są takie instytucje pomocnicze, jak rady osiedla i to według mnie należy dosyć szybko zmienić" - powiedział radiuCENTRUM Sławomir Matczak.

"Chcemy, żeby temat budowy i przebudowy dróg osiedlowych był istotny w nowej kadencji Rady Miasta, aby nie było takich sytuacji, że są lata, gdzie tych dróg nie budujemy. My musimy to zrobić, dla dobra mieszkańców i naszego miasta" - powiedział radiuCENTRUM Sławomir Chrzanowski.

Choć Koalicja Obywatelska wprowadziła do Rady Miasta Kalisza najwięcej radnych, to o tym, kto będzie miał większość w radzie, zdecyduje Koalicja Kaliska Krystiana Kinastowskiego. Jak przyznali radni KO, klub jest gotowy do rozmów koalicyjnych ze środowiskiem prezydenta, ale na razie żadne zaproszenie do rozmów do nich nie wpłynęło.

Autor: 

Personalia

e-mail
nawrocki@rc.fm

Nazwisko: 

Dawid Nawrocki

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).