Gra na 100-lecie

Grą miejską "Spacer z Dąbrowską i Repphanem po Kaliszu” rozpoczną świętowanie jubileuszu 100-lecia obecnej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Polnej w Kaliszu. Gra, której głównym celem jest popularyzacja twórczości Marii Dąbrowskiej, i działalności rodziny Repphanów rozpocznie się we wtorek o 12-tej, w budynku szkoły. Jak powiedziała radiuCENTRUM Izabela Kurek, dyrektor szkoły - do zabawy zostali zaproszeni uczniowie innych szkół noszących imię poetki:

"Można powiedzieć, że nasza szkoła jest dwojga imion. Pierwszym, nieformalnym patronem szkoły był Emil Karol Repphan, kaliski fabrykant, filantrop. To on we wrześniu 1919 roku ufundował budynek szkoły. Tymczasem Maria Dąbrowska została patronką naszej szkoły w latach 80-tych i ma to m.in. związek z położonym w bezpośrednim sąsiedztwie osiedlem Kaliniec".

na fot.: Izabela Kurek / dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu

W trakcie gry pięcioosobowe zespoły będą musiały pokonać wyznaczoną trasę, zaliczyć zadania i zdobyć niezbędne rekwizyty. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano 19 października. Okolicznościowa gala odbędzie się w auli PWSZ gdzie m.in. szkoła otrzyma nowy sztandar. Partnerem medialnym obchodów 100-lecia szkoły jest radioCENTRUM.

Autor: 

Personalia

e-mail
figiel@rc.fm

Nazwisko: 

Paweł Figiel

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: krysiak@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).