Chcą odwołać

Grupa kaliszan chce przeprowadzić referendum ws. odwołania Krystiana Kinastowskiego z funkcji prezydenta Kalisza. To pokłosie wydarzeń z 11 listopada, kiedy do Kalisza przyjechali nacjonaliści i spalili Statut Kaliski. Według Grażyny Błasik, jednej z inicjatorek akcji, włodarz miasta nie wywiązuje się ze swoich obowiązków:

"Przeważyła opinia, że człowiek, który nie ma szacunku do historii naszego miasta, nie ma szacunku dla jego mieszkańców, człowiek, który nie wie, co to jest odpowiedzialność, a na koniec nie potrafi używać słów "dziękuję" i "przepraszam", taki człowiek nie powinien sprawować tak ważnej funkcji w mieście".

Zdaniem pomysłodawców akcji Krystian Kinastowski pomylił zawody, ponieważ na razie nie pełni roli prezydenta, tyklko architekta miejskiego. Zarzucają mu również brak realizowania w mieście polityki klimatycznej, społecznej, a przede wszystkim polityki bezpieczeństwa.

"Uważamy wszyscy, że pan Kinastowski oszukał swoich wyborców. W kampanii wyborczej zapewniał, że jest osobą bezpartyjną i że jego celem będzie troska o wszystkich kaliszan i o miasto; że będzie kierował się dobrem naszego miasta. Mocno nas zawiódł. Jest wyraźnie związany z jedną stroną polityczną (PiS - przyp. red.), przy jednoczesnym lekceważeniu, a nawet wyśmiewaniu pozostałych opinii, które może usłyszeć" - dodała Grażyna Błasik.

Jej zdaniem Krystian Kinastowski pobłaża nacjonalistom i pozwolił, by w Kaliszu spalono Statut Kaliski. Włodarzowi zarzuca też butę i arogancję.

Wniosek o przeprowadzenie referendum musi poprzeć co najmniej 15-osobowa grupa kaliszan. Na razie jest sześć podpisów. Jeżeli uda się zebrać odpowiednią grupę, to inicjatorzy złożą powiadomienie w ratuszu, a następnie po 2 tygodniach wniosek wraz z uzasadnieniem.

Kaliszanie, ale też organizacje społeczne i polityczne, które chcą się przyłączyć do akcji lub wyrazić swoją opinię mogą się kontaktować drogą elektroniczną pod adresem: referendum.kaliszatop.pl

Autor: 

Personalia

e-mail
kurzaj@rc.fm

Nazwisko: 

Mateusz Kurzaj

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).