Centra świętowała po raz drugi

Cieszyli się już dwa tygodnie temu, a w w sobotę świętowali po raz drugi awans do III ligi - mowa o piłkarzach Centry Ostrów, którzy na zakończenie sezonu pokonali 3:2 LKS Gołuchów. Prowadzenie w 59 minucie uzyskali walczący o utrzymanie goście, ale później trzy gole zdobyła Centra. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalony został z rzutu karnego. - "Wiosna była nasza" - powiedział Radiu Centrum Marek Wojtasiak.

- "Ta runda obyła się bez porażki. Po drodze mieliśmy trzy remisy, a w pozostałych meczach wygrywaliśmy. Ostatni mecz był rzeczywiście ciężki. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Graliśmy wakacyjny futbol. Po przerwie trochę przyśpieszyliśmy, choć pierwsi straciliśmy bramkę. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, wykorzystaliśmy trzy. W końcówce był jeszcze rzut karny dla Gołuchowa, ale nie zmieniło to faktu, że w sobotę mogliśmy po raz drugi świętować awans do III ligi" - wyjaśnia trener Centry Ostrów.

W pozostałych meczach kolejki kończącej sezon w IV lidze zanotowaliśmy następujące wyniki: Grom Wolsztyn wygrał 2:1 z Płomykiem II Jarotą Jarocin, Biały Orzeł Koźmin uległ 0:2 SKP Słupcy, KKS Kalisz rozbił 5:1 KS Opatówek, a Victoria Ostrzeszów pokonała 1:0 Obrę Kościan. Wiadomo, że do III ligi awansowała Centra Ostrów, a ostateczne kwestie spadków wyjaśnią się po rozstrzygnięciu sytuacji w wyższych ligach. Wszystko jednak wskazuje na to, że IV ligę opuszczą trzy drużyny z naszego regionu: LKS Gołuchów, KS Opatówek i Biały Orzeł Koźmin.