Worek medali Stali

Aż 15 medali w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16 w Poznaniu zdobyli lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA. Ostrowianie odnieśli zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i ustanowili klubowy rekord w liczbie zdobytych medali w tej imprezie w historii.

Trzy medale z Poznania przywiozła Olga Szlachta, która wygrała w skoku w dal, sztafecie 4x100 metrów oraz nowej konkurencji trzyskoku, nie mylić z trójskokiem. Złoty medal wywalczyła w biegu na 100 metrów Inga Kanicka, pokonując swoją koleżankę klubową, Oliwię Klar. Skok wzwyż wygrała Emilia Twardowska. W biegu na 1000 metrów debiutowała Lena Dąbrówka i od razu zwyciężyła. Skok w dal wygrał Bartosz Opielewicz. Srebro oprócz Oliwii Klar zdobyła Julia Podruczna w skoku w dal, Michał Jopek w biegu na 300 metrów oraz Hubert Brudło w biegu na 1000 metrów. Brązowe krążki wywalczyły Dagmara Adamcio w skoku w dal oraz Amelia Płócienniczak w biegu na 300 metrów. Prawdziwy popis dały ostrowskie sztafety. Wśród dziewcząt dwa składy zajęły dwa pierwsze miejsce. Złoto wywalczyły: Szlachta, Klar, Admcio i Kanicka, a wśród chłopców mistrzostwo Wielkopolski zdobyli: Błaszczak, Opielewicz, Jopek, Rak i Deresiński.