Sukcesy siłaczy

Trzy medale juniorów i miejsce tuż za podium wśród seniorów - to bilans reprezentantów siłowni Proces z Ostrowa podczas Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym, które w miniony weekend odbyły się w Skierniewicach.

W kategorii do 93 kilometrów w rywalizacji juniorów do lat 16 złoty medal wywalczył Filip Pawlak, który w przysiadzie osiągnął 182,5 kg, wycisnął 117,5, a w martwym ciągu zaliczył 215 kg. W kategorii do 105 kg jego brat Kacper zajął czwarte miejsce, natomiast w rywalizacji juniorów do lat 20 w tej samej kategorii wagowej, srebrny medal zdobył Jakub Grycman. W drugim dniu zmagań reprezentanci siłowni Proces zdobyli trzeci medal. Tym razem brązowy wywalczył Sławomir Nowak, startujący w kategorii do 93 kg w rywalizacji juniorów do lat 23. Tuż za podium w zmaganiach seniorów w kategorii do 74 kg uplasował się Szymon Jonczak, współzałożyciel siłowni Proces, który w przysiadzie zaliczył 200 kg, wycisnął 142,5, a w martwym ciągu 225 kilogramów.

na fot. Reprezentanci siłowni Proces z Ostrowa na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym / Fot. materiały organizatora