To nie był spacerek

Ciężki bój o zwycięstwo z ostatnią w tabeli Energa Basket Ligi Polpharmą Starogard Gdański stoczyli w niedzielny wieczór koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów. Ostatecznie zespół Igora Milicicia wygrał w Arenie Ostrów 81:75.

Faworyzowani gospodarze dominowali tylko w pierwszych minutach meczu, kiedy to prowadzili 9:0. Polpharma, która wygrała trzy ostatnie mecze z rzędu szybko odrobiła straty i później toczyła zacięty bój z Arged BMSlam Stalą. Przyjezdni w drugiej, trzeciej i czwartej kwarcie wychodzili na moment na prowadzenie. Gospodarze opanowywali sytuację i w kluczowych akcjach pokazywali większą dojrzałość. Grającej wąskim składem Polpharmie w końcówce brakło sił i pomysłu na sforsowanie obrony ostrowian. Wśród gospodarzy bardzo dobrze spotkanie zagrali Josip Sobin i Jarosław Mokros. Niezwykle istotny okazał się także Armani Moore. W drugiej połowie meczu jak na lidera przystało grał Jakub Garbacz, który popisał się nie tylko celnymi rzutami z dystansu, ale także kapitalnym wsadem. Akcja ta nie powstydziłaby się parkietów NBA. Ostatecznie po niezłym i zaciętym widowisku Stal pokonała Polpharmą 81:75, odnosząc jedenaste zwycięstwo w sezonie.

Arged BMSlam Stal Ostrów - Polpharma Starogard Gdański 81:75 (20:17, 16:14, 24:25, 21:19)

Arged BMSlam Stal: Jakub Garbacz 19, Josip Sobin 18, Jarosław Mokros 15, Armani Moore 10, Chris Smith 9, Carl Lindbom 6, Szymon Ryżek 2, Taurean Green 2, Shawn King 0.
Polpharma: Trevon Allen 20, Grzegorz Surmacz 19, James Washington 14, Steven Haney 9, Sebastian Kowalczyk 6, Joe Furstinger 5, Peter Olisemeka 2, Sebastian Walda 0.

na fot.: Josip Sobin zdobył 18 punktów i zebrał 11 piłek.

na fot: Jakub Garbacz w efektownej akcji

na fot: Taurean Green rozdał 11 asyst, ale popełnił też 8 strat.