Nadal gromią

Trzeci z rzędu pogrom rywalek zanotowały koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia, które w niedzielę w Pile rozbiły tamtejszy Basket aż 87:49. Początek spotkania ustawił cały mecz. Ostrovia po pierwszej kwarcie wygrywała 30:8, a do przerwy 44:17. Po trzeciej kwarcie, wygranej aż 35:10 było już 79:27 dla Ostrovii. Mówi radiuCENTRUM Tomasz Główka, trener ostrowskich koszykarek:

"Tradycyjnie już od początku narzuciliśmy swój rytm gry. W pierwszej kwarcie odskoczyliśmy przeciwniczkom. Później mocno rotowaliśmy składem. Cały mecz był pod nasze dyktando, aczkolwiek młode dziewczyny z Piły również fajnie się zaprezentowały. Bardzo udanie kończymy 2020 rok. Oby następny nie był gorszy."

Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Motyl 18, Joks 17 i Parzeńska 16. Koszykarki Ostrovii z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki są wiceliderem tabeli II ligi. Do rozegrania ostrowianki mają jeszcze zaległe spotkanie z liderem Eneą AZS-em Szkołą Gortata Poznań. Ten mecz odbędzie się już w nowym roku.

Basket Piła - TS Ostrovia Ostrów Ostrów Wielkopolski 49:87 (8:30, 9:14, 10:35, 22:8)

Ostrovia: Motyl 18, Joks 17, Parzeńska16, Grzegorowska 8, Marciniak K. 7, Kunicka 7, Ster 5, Marciniak H. 4, Nowicka 3, Marciniak B. 2, Woźniak 0, Wołowicz 0.

na fot.: Koszykarki Ostrovii mają na koncie 7 zwycięstw.