Grają dalej

Koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów w ćwierćfinale FIBA Europe Cup. We wtorkowy wieczór wygrali w Niderlandach z Heroes Den Bosch i w czwartek zagrają z belgijskim Mons o udział w FinalFour europejskich rozgrywek.

Ostrowski zespół źle zaczął mecz z Heroes Den Bosch, bo po pięciu minutach przegrywał w Niderlandach aż 6:17. Szybko jednak opanował nerwy, zaczął grać twardo w obronie, przechwytywać piłki i wyprowadzać kontrakty. Na pierwsze prowadzenie wyszedł w drugiej kwarcie. Do przerwy wygrywał 45:40. Na początku czwartej kwarty Arged BMSlam Stal po trójkach Jamesa Florence'a prowadziła już 77:60, ale gospodarze nie poddali się i walczyli do końca. Zniwelowali straty do pięciu punktów, ale w końcówce kluczowe trójki trafili Florence i Jakub Garbacz. Stal zasłużenie wygrała 92:83 i awansowała do najlepszej ósemki FIBA Europe Cup. O FinalFour zagra w czwartek o 18:00 belgijskim Mons, które pokonało ukraiński zespół BC Prometey 88:81. "Stalówka" już pisze historię, a w czwartek może dokonać rzeczy bezprecedensowej w dziejach ostrowskiego basketu.

Arged BMSlam Stal Ostrów - Heroes Den Bosch 92:83 (19:23, 26:17, 24:20, 23:23)
Arged BMSlamStal: James Florence 19, Jakub Garbacz 17, Chris Smith 15, TreyKell 13, Denzel Andersson 8, Taurean Green 6, Mark Ogden 6, Maciej Kucharek 5, Jarosław Mokros 3, Josip Sobin 0.
Heroes: MihaLapornik 16, Alan Herndon 15, DemarioMayfield 14, JacoriPayne 10, Thomas Van der Mars 10, Jonathon Williams 6, Dominic Gilbert 4, Stefan Wessels 4, Boy van Vliet 4.

na fot.: koszykarze Arged BMSlam Stali w Den Bosch