Przełamanie KKS-u

Przełamanie piłkarzy KKS-u Kalisz pod wodzą debiutującego w roli pierwszego trenera Stanisława Szpyrki. W meczu 32 kolejki e-Winner II ligi kaliszanie pokonali na własnym boisku wyżej notowaną Garbarnię Kraków 2:1. Jednak w meczu przy Łódzkiej to goście pierwsi objęli prowadzenie już w 12 minucie kiedy to Kacper Duda płaskim strzałem pokonał kaliskiego bramkarza. KKS wyrównał dopiero po godzinie gry. Wtedy to precyzyjnie piłkę dośrodkował Nestor Gordillo, a wykończył ją uderzeniem głową Piotr Giel. Pięć minut później kaliszanie zdobyli gola z rzutu karnego. "Jedenastkę" podyktowaną za faul na Gielu wykorzystał Gordillo. Kaliszanie utrzymali korzystny wynik, a mecz podsumował świeżo upieczony trener KKS-u Stanisław Szpyrka:

"Ten mecz był bardzo ważny po tych porażkach, gdzie mimo dobrej gry nie zdobywaliśmy punktów. Bardzo potrzebowaliśmy tych puntów i najważniejsze że je zdobyliśmy. Naprawdę nasi zawodnicy znowu udowodnili swoją wartość. Myślę, że zdominowaliśmy przeciwnika zwłaszcza w drugiej połowie. Zasłużyliśmy sobie na te trzy punkty i dedykujemy je naszym kibicom, którzy są z nami i nawet w tym trudnym okresie wierzyli w nas".

Tym samym KKS Kalisz przerwał passę czterech porażek z rzędu. Co ważne zwycięstwo z Garbarnią Kraków pozwoliło awansować kaliszanom na 13 miejsce w tabeli i na dwie kolejki przed końcem sezonu "trójkolorowi" zapewnili sobie utrzymanie w gronie drugoligowców. Kakaesiacy rozegrają w tym sezonie jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (14 maja) i na koniec podejmą Chojniczankę Chojnice (22 maja).

KKS Kalisz – Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)

Piotr Giel 60, Nestor Gordillo 65 k – Kacper Duda 12

KKS Kalisz: Górski – Kendzia, Gawlik, Stolc – Zawistowski (77 Smajdor), Łuszkiewicz, Kaszuba (60 Putno), Wysokiński (87 Mączyński), Staszak – Giel (87 Majewski), Gordillo (77 Borecki)

Garbarnia Kraków: Frątczak – Warczak (54 Purcha), Kardas, Nakrosius, Bentkowski (46 Morys) – Słomka (78 Rogoziński), K. Duda (69 Kuczak), Nowak (46 M. Duda), Szywacz, Feliks – Klec