Porażka z Polonią

Bez punktów wrócili ze stolicy piłkarze KKS-u Kalisz. W środę, w zaległym meczu eWinner II ligi kaliszanie przegrali na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:3. "Czarne koszule" wyszły na prowadzenie w 18 minucie, po samobójczym trafieniu kaliskiego gracza Kasjana Lipkowskiego. Gospodarze podwyższyli wynik tuż po przerwie, gdy celnym strzałem popisał się Łukasz Piątek. Jednak kaliszanie podkręcili tempo i zdołali odrobić straty. W 54 minucie samobójczego gola zaliczył tym razem piłkarz Polonii Eryk Mikołajewski, a wyrównał w 81 minucie z rzutu karnego Nestor Gordillo. Niestety w 89 minucie gospodarze zdołali jeszcze zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, a na listę strzelców wpisał się Marcin Kluska. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Bartosz Tarachulski:

"Zbyt bojaźliwie weszliśmy w to spotkanie. Potem z biegiem czasu nasza drużyna rozkręcała się. Paradoksalnie gdy straciliśmy dwie bramki to zaczęliśmy grać na odpowiednim tempie, tak jak we wcześniejszych meczach i byliśmy bliscy nie tylko remisu, ale nawet wywiezienia trzech punktów bo mieliśmy tzw. piłkę meczową, gdy minimalnie niecelnie główkował Kasjan Lipkowski. Tymczasem to gracze Polonii zdołali jeszcze nam strzelić trzeciego gola i wygrać mecz".

Była to druga z rzędu wyjazdowa porażka piłkarzy KKS-u Kalisz. Co więcej, w ostatnich czterech meczach kaliszanie zdołali zdobyć zaledwie punkt. W efekcie z pozycji wicelidera spadli na piąte miejsce w tabeli. Tą niemoc kaliszanie będą chcieli przełamać w tę niedzielę, gdy na własnym boisku podejmą Hutnika Kraków.

Polonia Warszawa – KKS Kalisz 3:2 (1:0)

Kasjan Lipkowski 18 sam, Łukasz Piątek 50, Eryk Mikołajewski 54 sam, Nestor Gordillo 81 k, Marcin Kluska 89.

Polonia Warszawa: Brudnicki – Fadecki, Mikołajewski, Grudniewski, Kowalski-Haberek, Wawszczyk (85 Pazio) – Koton (74 Biedrzycki), Piątek (86 Majsterek), Marciniec, Kluska – Fidziukiewicz (68 Pieczara)

KKS Kalisz: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Lipkowski – Zawistowski (77 Głaz), Łuszkiewicz (71 Putno), Wysokiński, Kamiński (46 Zmorzyński) – Borecki, Giel (86 Wilczyński), Gordillo (86 Gęsior)