Ograli Tarnovię

Udany debiut piłkarskich rezerw KKS-u Kalisz w IV-ligowych rozgrywkach. Na początek sezonu podopieczni Marcina Woźniaka pokonali na własnym boisku Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1.

Drużyna rezerw KKS-u Kalisz powróciła w klubowe struktury po kilkunastu latach przerwy i ma być zapleczem pierwszego składu, który w tym roku awansował do II ligi, czyli rozgrywek centralnych. Tymczasem w IV lidze rywalizacja będzie bardzo zacięta, ponieważ zagrają w niej aż 22 drużyny, w tym 8 zespołów z naszego regionu. Na inaugurację kaliszanie podejmowali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Od początku gospodarze wiedli prym na boisku i w pełni zasłużenie wygrali 3:1. Wynik w 23 minucie otworzył Nikodem Zawistowski pewnie wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Goście wyrównali w 57 minucie po strzale Bartłomieja Graczyka. Niespełna dwie minuty później kakaesiacy znów wyszli na prowadzenie. Autorem drugiego gola był Mateusz Majewski, który celnie główkował po centrze Roberta Tunkiewicza. Choć kaliszanie kończyli mecz w osłabieniu bo czerwoną kartkę ujrzał Szymon Olejnik, to zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie, Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 79 minucie Fili Szewczyk, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Tarnovii.

KKS II Kalisz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1 (1:0)
Nikodem Zawistowski 23, Mateusz Majewski 60, Filip Szewczyk 79 – Bartłomiej Graczyk 58

KKS: Pawela – Olejnik, Łydkowski, Smoliński – M. Zawistowski (90+3 Tomaszewski), Kaszuba (46 Tunkiewicz), Poliński (68 Zachara), Kamiński (46 Szewczyk), N. Zawistowski – Maćczak (46 Majewski), Kaczyński (90 Weber)

Tarnovia: Lorek – Frankowski, Dyzert, Niemczyk, Wamberski – Graczyk (84 Glinka), Janeczek, Wilk, Kowal (46 Kubiak), Smura (69 Malczyk) – Telichowski