Ograli Olimpię

Piłkarze KKS-u Kalisz powrócili na zwycięskie tory i rozgrywaną awansem rundę rewanżową rozpoczęli od wyjazdowej wygranej. Kaliszanie pokonali w Elblągu wyżej notowaną Olimpię 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 22 minucie Mateusz Wysokiński, który pewnym strzałem pod porzeczkę z kilkunastu metrów wykończył dośrodkowanie Adriana Łuszkiewicza. W drugiej połowie kaliszanie zagrali mądrze w obronie, utrzymali korzystny wynik i z trudnego terenu wywieźli komplet puntów, za co chwalił ich trener KKS-u Bogdan Zając:

"Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren, gosppdarze rzadko oddają tu punkty przeciwnikom. Tym bardziej to zwycięstwo jest bardzo cenne dla nas. Pierwsza połowa w naszym wydaniu była na dobrym poziomie, dużo utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, graliśmy w wysokim presingu. W drugiej połowie graliśmy bezpiecznie, mniej otwierając i utrzymaliśmy korzystny wynik".

Warto podkreślić dobrą postawę bramkarza KKS-u Macieja Krakowiaka, który w drugiej połowie kilka razy popisał się skutecznymi interwencjami i po raz siódmy w tym sezonie zachował czyste konto. To siódme zwycięstwo KKS-u. Z dorobkiem 24 punktów nadal zajmują 12 miejsce w tabeli eWinner II ligi, ale zmniejszyli dystans do czołówki. W tym roku czekają ich jeszcze dwa mecze z rundy wiosennej - na wyjeździe z Wigrami Suwałki i na własnym terenie z Sokołem Ostróda.

Olimpia Elbląg – KKS Kalisz 0:1 (0:1)
bramki: Mateusz Wysokiński 22

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan – Adrian Piekarski (46. Marcin Bawolik), Michał Czarny, Kamil Wenger – Łukasz Sarnowski (89. Dominik Kozera), Klaudiusz Krasa, Hubert Krawczun, Joao Guilherme, Miłosz Kałahur – Jan Sienkiewicz (58. Szymon Stanisławski), Piotr Kurbiel (81. Patryk Winsztal).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor, Bartosz Gęsior (46. Przemysław Stolc), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński – Michał Borecki (65. Andrzej Kaszuba), Adrian Łuszkiewicz (74. Toni Segura), Mateusz Wysokiński – Piotr Giel (65. Bartłomiej Putno; 90. Bartłomiej Maćczak), Mateusz Majewski.