Miedziowi górą

Kaliscy szczypiorniści nie sprostali "miedziowym". W niedzielny wieczór Energa MKS Kalisz przegrał w hali Arena z Zagłębiem Lubin 27:30 notując drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach PGNiG Superligi. Po zaciętych 30 minutach na kaliskim parkiecie był remis 12:12. Jednak po zmianie stron goście dość szybko wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę, a kaliszanie musieli gonić wynik. Gdy w 53 minucie Zagłębie prowadziło pięcioma golami 29:24 stało się jasne, że ważne w kontekście gry w play offach zwycięstwo stanie się udziałem gości. Mecz podsumowali radiuCENTRUM bramkarz Zagłębia Marcin Schodowski i rozgrywający MKS-u Robert Kamyszek:

"To był mecz walki, gdzie żadna z drużyn nie prowadziła wyżej niż 2-3 bramki. Dopiero w okolicach 55 minuty udało nam się odskoczyć na 5 bramek i to dało nam zaliczkę która pozwoliła nam dowieść zwycięstwo do końca. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, bo dla nas są to bardzo ważne trzy punkty.

"Mówiąc delikatnie jesteśmy na siebie bardzo źli, bo to była powtórka ubiegłotygodniowego meczu w Kwidzyniu. Tak samo był to mecz na styku, a rywale odjeżdżają nam na 2-3 bramki i nie potrafimy tego dogonić. Za dużo mieliśmy dziur w obronie, a do tego sporo rzutów, w których tylko obijaliśmy bramkarza gości, a nie zdobywaliśmy goli. Naprawdę szkoda tego wyniku".

W kaliskiej ekipie najskuteczniejszy był Marek Szpera, zdobywca 6 goli. Mimo porażki kaliszanie utrzymali szóstą pozycję w tabeli Superligi, ale rywale zmniejszyli punktowy dystans. Właśnie Zagłębie zbliżyło się do kaliskiej ekipy na jeden punkt, a do końca fazy zasadniczej pozostały już tylko dwie serie.

Energa MKS Kalisz – MKS Zagłębie Lubin 27:30 (12:12)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Liljestrand, Krekora – Szpera 6, Drej 5, Kamyszek 4, K. Pilitowski 4, Gąsiorek 2, Maliarewicz 2, Misiejuk 2, M. Pilitowski 2, K. Adamski, Bożek, Galewski, Klopsteg, Krycki.

Zagłębie Lubin: Schodowski 1, Wiącek – Dudkowski 9, Hajnos 5, Stankiewicz 4, Gębala 3, Tokaj 3, Bogacz 2, J. Adamski 1, Kupiec 1, Marciniak 1, Borowczyk, Chychykalo, Pawlaczyk, Pietruszko, Sroczyk.