GKS lepszy od KKS-u

Miłe złego początki drugoligowych piłkarzy KKS-u Kalisz. Choć w wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice kaliszanie objęli prowadzenie, to ostatecznie wysoko przegrali z doświadczonym rywalem 1:4.

W sobotnim meczu w Katowicach to kaliszanie otworzyli wynik. W 20 minucie kaliski napastnik Mateusz Majewski celnie przymierzył piłkę z kilkunastu metrów. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą gdy w 35 minucie strzałem z woleja popisał się Michał Gałecki. W drugiej połowie przewaga katowiczan nie podlegała dyskusji. W 52 minucie gospodarze objęli prowadzenie po mocnym udrzeniu Adriana Błęda, a cztery minuty później szybką kontrę GKS-u wykończył Krystian Sanocki. Rezultat spotkania na 4:1 dla GKS-u ustalił w 72 minucie Arkadiusz Woźniak, który skutecznie wykończył uderzeniem głową dośrodkowanie Adriana Błęda. Kaliszanie szukali jeszcze swoich okazji strzeleckich, a najlepszą z nich miał Andrzej Kaszuba, który w 79 minucie trafił w słupek. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i to GKS Katowice zgarnął kompletr punktów. Po tej porażce podopieczni Ryszarda Wieczorka z bilansem sześciu zwycięstw i sześciu porażek zajmują ósme miejsce w drugoligowej tabeli.

GKS Katowice – KKS Kalisz 4:1 (1:1)

0:1 Mateusz Majewski 20. min, 1:1 Michał Gałecki 35. min, 2:1 Adrian Błąd 52. min, 3:1 Krystian Sanocki 56. min, 4:1 Arkadiusz Woźniak 72. min.

GKS Katowice: Bartosz Mrozek – Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Woźniak, Krystian Sanocki (75. min Maciej Stefanowicz), Adrian Błąd (80. min Dominik Kościelniak), Marcin Urynowicz (75. min Szymon Kiebzak), Filip Kozłowski (7. min Piotr Kurbiel), Grzegorz Rogala (80. min Danian Pavlas), Michał Gałecki, Zbigniew Wojciechowski, Michał Kołodziejski.

KKS Kalisz: Kamil Kosut – Mateusz Gawlik, Bartłomiej Maćczak, Mateusz Mączyński (80. min Bartosz Waleńcik), Fabian Hiszpański (69. min Andrzej Kaszuba), Robert Tunkiewicz, Michał Borecki (69. min Nikodem Zawistowski), Mateusz Majewski (80. min Marcin Radzewicz), Tomasz Hołota, Jakub Chojnowski (69. min Kamil Sabiłło), Daniel Kamiński.