Postraszyli mistrza

Przez trzy kwarty meczu BM Slam Stali Ostrów w Zielonej Górze ze Stelmetem zanosiło się na ogromną niespodziankę. Zespół Emila Rajkovicia grał bardzo dobrze i prowadził, momentami nawet wyraźnie z mistrzem Polski. Niestety, ostatnią kwartę sromotnie przegrał i skończyło się tylko na postraszeniu faworyta.

Ostrowianie rewelacyjnie rozpoczęli mecz z mistrzem kraju. Prowadzili 13:2, 22:10, 31:17, a do przerwy 38:29. W pierwszej połowie przyjezdnych nie zawodziła skuteczność. Dobrze także bronili. Po przerwie role się jednak odwróciły. Stelmet zaczął trafiać i przewaga stopniała w mgnieniu oka. W 28. minucie mistrz Polski po raz pierwszy objął prowadzenie. W 34. minucie po rzucie z dystansu Marca Cartera BM Slam Stal wygrywała 60:59. Od tego momentu ostrowianie przestali trafiać. Popełniali proste straty, a rozpędzeni gospodarze rzucili 14 punktów z rzędu i wygrali ostatecznie 76:65. BM Slam Stal z bilansem 8-8 zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli PLK.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów 76:65 (12:23, 17:15, 23:17, 24:10)
Stelmet BC: Moore 17, Dragicević 15, Florence 11, Koszarek 11, Kelati 9, Hrycaniuk 4, Vaughn 4, Gruszecki 3, Zamojski 2, Djurisić 0
BM Slam Stal: Carter 14, Johnson 13, Majewski 10, Nikołow 8, Szewczyk 7, King 7, Ochońko 3, Chanas 3, Troupe 0, Zębski 0