Pogrom faworytów

To była czarna sobota dla czołowych drużyn piłkarskiej IV ligi. Swoje mecze niespodziewanie przegrały Ostrovia 1909 i Centra. Jedynie punkt z Gostynia wywiozła Pogoń Nowe Skalmierzyce. W czołówce tabeli panuje teraz niesamowity ścisk.
Osłabiona brakiem pięciu piłkarzy z podstawowego składu Ostrovia niespodziewanie przegrała na własnym boisku 1:2 z Białym Orłem Koźmin. Prowadzenie dla gospodarzy w 14 minucie uzyskał Grzegorz Wachowiak. Jeszcze przed przerwą wyrównał Szymon Gałczyński, a w drugiej połowie zwycięską bramkę dla gości zdobył Mikołaj Szulc. Centra również prowadziła na wyjeździe z PKS-em Racot po golu Dawida Kuczyńskiego, ale ostatecznie przegrała 1:2. Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała 1:1 z Kanią w Gostyniu. Victoria Ostrzeszów wygrała 1:0 z SKP Słupcą. Potknięcia liderów wykorzystała Obra 1912 Kościan, która zwyciężyła 1:0 w Kępnie i awansowała na pierwsze miejsce. Kolejne pozycje zajmują: Ostrovia, Victoria Ostrzeszów, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Victoria Września oraz Centra. O ścisku jaki panuje w czołówce tabeli najlepiej świadczy fakt, że lidera od szóstego miejsca dzieli zaledwie 1 punkt.