Piłkarki wygrywają

Świetnie w rozgrywkach II ligi spisują się piłkarki Ostrovii 1909 Ostrów. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej wygrał w sobotnie popołudnie trzeci z czterech meczów w nowym sezonie. Biało-czerwone do przerwy prowadziły z Gromem Wolsztyn po golu samobójczym. W drugiej połowie bramki dla Ostrovii strzeliły Katarzyna Ciesiółka i Małgorzata Knuła, dzięki czemu gospodynie odniosły efektowne zwycięstwo 3:0. "Mecz był pod naszą kontrolą" - powiedział Radiu Centrum Łukasz Pawlak, trener piłkarek Ostrovii.

"W pierwszej połowie trochę nie do końca mogliśmy być zadowoleni z naszej postawy. Dostosowaliśmy się poziomem i wizją gry do przeciwnika. Nasz zespół już w III lidze pokazywał, że jest gotowy na to, by awansować. Jeśli chodzi o II ligę, nie ma takich różnic pomiędzy zespołami jak w III lidze. Drużyny są wyrównane, a my na razie na tym poziomie rozgrywek radzimy sobie świetnie" - powiedział Radiu Centrum Łukasz Pawlak.

Piłkarki Ostrovii z dorobkiem 9 punktów w czterech meczach zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli II ligi grupy kujawsko-pomorskiej. W następnej kolejce czeka je ciężka przeprawa, bowiem na wyjeździe zagrają z liderem, Orłem Wałcz.

Ostrovia 1909 - Grom Wolsztyn 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 gol samobójczy (32'), 2:0 Katarzyna Ciesiółka (49'), 3:0 Małgorzata Knuła (87')
Ostrovia 1909: Kociemba, Spalony, Marczak, Świerblewska, Michalak, Bocian, Kamińska, Stasiak, Krawiec, Knuła, Ciesiółka.