Jedną bramką

Wygrywali w tym sezonie kilka razy jedną bramką, ale w środowy wieczór zaznali goryczy porażki w tych samych rozmiarach. Piłkarze ręczni Arged Rebud KPR Ostrovii we własnej hali przegrali 26:27 z Chrobrym Głogów.

Ostrowski zespół nie ma szczęścia w pojedynkach z Chrobrym, który dotąd zawsze wygrywał z biało-czerwonymi pasiakami. Podobnie było w środowy wieczór, który przyjezdni rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Arged Rebud KPR Ostrovia szybko jednak poprawiła obronę i odrobiła straty. Od stanu 6:4 dla wyżej notowanego rywala, gospodarze rzucili 8 bramek i stracili tylko jedną. Wygrywali w 23 minucie 12:7, ale do końca pierwszej połowy nie zdobyli już bramki i na przerwę schodzili przy remisie 12:12. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Na 10 minut przed końcem na prowadzeniu byli jeszcze ostrowianie, ale to Chrobry ostatnie fragmenty meczu wygrał 5:2, a całe spotkanie 27:26.

Arged Rebud KPR Ostrovia spadła na 7 miejsce w tabeli Orlen Superligi, a przedostatni mecz rundy zasadniczej zagra w niedzielę o 16:00 w Gdańsku z walczącym o utrzymanie Torus Wybrzeżem, z którym będzie również ciężko zwyciężyć.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów – KGHM Chrobry Głogów 26:27 (12:12)

Arged Rebud KPR: Krekora 4/12 – 33%, Balcerek 6/22 – 27%, Zimny 0/1 - Adamski 8, Szpera 4, Urbaniak 4, Gajek 3, Klopsteg 2, Reznicky 2, Gierak 2, Misiejuk 1, Krivokapić, Łyżwa, Wojciechowski, Szych, Marciniak.