Bliscy szczęścia

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki byli koszykarze Klubu Sportowego Stal, którzy w drugiej rundzie play-off II ligi przegrali w sobotę na wyjeździe z Decką Pelplin 76:79. Do przerwy prowadzili gospodarze 38:32. Stal świetnie zagrała w trzeciej kwarcie, którą zwyciężyła 23:11 i po 30 minutach wygrywała z najlepszym zespołem grupy A II ligi 55:49. W ostatniej odsłonie drużynie, która nie dysponuje długą ławką, brakło sił. Wojciech Żurawski zagrał pełne 40 minut, a Łukasz Olejnik odpoczywał tylko dwie minuty. Świetną skutecznością w rzutach z dystansu wykazał się Patryk Marek, który trafił 5 na 6 prób za 3 punkty. Na trzy minuty przed końcem gospodarze prowadzili 75:65, ale Stal wróciła do gry i po rzucie Marka było tylko 77:76 dla Decki. Niestety dla Stali decydujące rzuty wolne trafił Bartosz Szarzało i ostrowianie przegrali różnicą 3 punktów. Drugi mecz w Ostrowie 1 kwietnia. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.