Wygrana z Elaną

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w gronie trzecioligowców odnieśli piłkarze KKS-u 1925 Kalisz. Na stadionie przy Wale Matejki kaliszanie pokonali sąsiadującą w tabeli Elanę Toruń 2:1. Dla gospodarzy spotkanie doskonale rozpoczął Joshua Balogun, który już w 5. minucie zdobył gola. Kolejne bramki padały już z rzutów karnych. W 25. minucie "jedenastkę" wykorzystał Ivelin Kostov, a tuż przed przerwą to samo uczynił piłkarz Elany Patryk Aleksandrowicz. W drugiej połowie kibice goli już nie obejrzeli, ale jak powiedział Radiu Centrum trener KKS-u Sławomir Suchomski, do ostatniego gwizdka był to zacięty pojedynek:

"To był typowy mecz walki dwóch drużyn, które do ostatnich spotkań będą walczyć o utrzymanie w III lidze. To są tzw. mecze o 6 punktów, czyli o bardzo dużym ciężarze gatunkowym. Cieszę się, że zakończył się on naszym zwycięstwem, bo wygraliśmy z naprawdę dobrym zespołem, wyszkolonym technicznie i wybieganym. Myślę, że to miejsce w tabeli, które zajmuje Elana, nie jest adekwatne do ich dobrego poziomu gry. Stąd bardzo ważne są nie tylko punkty, ale też przełamanie po tej wpadce z rezerwami Lecha".

na fot.: Sławomir Suchomski / trener KKS-u 1925 Kalisz

Po tym zwycięstwie KKS 1925 Kalisz wspiął się na ósme, tzw. bezpieczne miejsce w tabeli. Ale kaliszanie nie mają czasu na odpoczynek ponieważ już w świąteczny wtorek czeka ich kolejny ciężki bój o punkty. Na stadionie w Środzie Wielkopolskiej zmierzą się z tamtejszą Polonią.

KKS Kalisz - Elana Toruń 2:1 (2:1)
1:0 Joshua Balogun 5. min, 2:0 Ivelin Kostov 25. min (k.), 2:1 Patryk Aleksandrowicz 41. min (k.)

KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Marcin Tomaszewski, Marcin Lis, Mateusz Arian, Stayko Stoychev, Michał Grzesiek, Jakub Budrowski (60. Beniamin Trzepacz, 90. Adam Majewski), Ivelin Kostov, Konrad Chojnacki, Joshua Balogun

Elana Toruń: Hubert Świtalski - Adrian Wróblewski, Borys Vasiutyn, Cezary Michalak, Dawid Zamiatowski (89. Maciej Kot), Rafał Więckowski, Krystian Karbowski (77. Mateusz Grudziński), Bartosz Maćkiewicz (85. Krystian Born), Bartosz Żurek, Patryk Aleksandrowicz, Krystian Tomaszewski