Trzy z Elblagiem

Takiej gry jak w drugiej połowie meczu w Elblągu zawodniczki AWS Energa Szczypiorna Kalisz nie pokazały przez cały sezon — działał atak, obrona i bramka, a to dało wygraną i trzy cenne punkty w walce o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. W pierwszej połowie gra była wyrównana i tylko niewielkie błędy pod koniec sprawiły, że na przerwę z przewagą dwóch bramek (17:15) schodziły gospodynie z EKS-u Start Elbląg. Czas w szatni doskonale wykorzystał trener Pether Krautmeyer i poukładał grę kaliszanek, które po powrocie na boisko bardzo szybko zaczęły wychodzić na prowadzenie.

„W pierwszej połowie przegrywałyśmy dużo na zewnątrz pojedynków jeden na jeden, a miałyśmy trochę inne założenie. I to spowodowało, że ta pierwsza połowa była na styku i na sam koniec szala lekko się przechyliła na korzyśc Elbląga, ale walczyłyśmy do samego końca. Konsekwentnie realizowałyśmy założenia, w drugiej połowie pomogła też bramka" - podsumowała radiuCENTRUM mecz Iwona Niedźwiedź z AWS Energa Szczypiorna Kalisz.

na fot.: zawodniczki obu drużyn

Ostatecznie zespół z Kalisza zakończył mecz z sześciobramkową przewagą 28:34.

MVP spotkania została Sylwia Lisewska, która w tym meczu rzuciła 9 bramek. Obecnie AWS Energa Szczypiorno Kalisz ma 15 punktów w tabeli. Kolejny mecz o utrzymanie w ORLREN Superlidze Kobiet, 24 marca o 16:00 w hali Arena Kalisz. Tym razem przeciwniczkami gospodyń będzie zespół z Jarosławia.

na fot.: Sylwia Lisewska odbierająca nagrodę MVP

EKS Start Elbląg – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 28:34 (17:15)

Start: Ciąćka, Pentek – Weber 6, Dworniczuk 4, Macedo 4, Tarczyluk 4 Pahrabitskaya 3, Stapurewicz 2, Grabińska 2, Głębocka 2, Bancilon 1, Wiśniewska, Costa, Kuźmińska, Owczarek, Stefańska.

Szcyzpiorno: Prudzienica, Kukharchyk – Lisewska 9, Miłek 6, Zamyshliak 4, Wilczek 4, Stanisławczyk 3, Pilitowska 3 Borysławska 3, Kaczmarek 2, Jałoszewska, Niedźwiedź, Czaprycka, Kucharska, Lewandowski, Gliwińska.